Žákovský parlament

Ve školním roce 2015/2016 byla na naší škole zahájena činnost žákovského parlamentu.

VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Dne 22. září 2015 se uskutečnily přímé volby do žákovského parlamentu. Voleb se zúčastnili žáci druhého stupně. Přihlásilo mnoho kandidátů, kteří se během předvolební kampaně snažili zaujmout co nejvíce voličů. Školní družina se v tento den proměnila ve volební místnost, v níž nechyběla volební urna, plenta ani komise, která dohlížela na regulérní průběh voleb. Žáci prokazovali svou totožnost předložením žákovské knížky, aby nemohly být výsledky voleb nijak zpochybněny. Po ověření údajů se žáci odebrali za plentu, za níž proběhlo tajné hlasování. Na základě získaných hlasů byli zvoleni dva žáci z každé třídy, kteří budou své spolužáky v parlamentu zastupovat.

Členové žákovského parlamentu pro rok 2015/2016

6. A – Kuralová Magdaléna, Lelek Jan

6. B – Šulc Jakub, Zajíčková Hana

7. A – Chvostová Adéla, Myftari Lea

7. B – Čampulková Vendula, Švarcová Kristýna

7. C – Bočková Barbora, Walterová Aneta

8. A – Andrle Filip, Limpouch Daniel

8. B – Nepodalová Tereza, Strnadová Eliška

9. A – Mráz Luboš, Nešpůrková Žaneta

9. B – Nováček Samuel, Štěpánek Václav

První zasedání žákovského parlamentu proběhne ve středu 7. října.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>