11.11. Den válečných veteránů

Jako každý rok, tak i letos, dne 11. 11. u příležitosti Dne válečných veteránů si žáci naší školy připravili vzpomínkovou akci. Tato akce začala výrobou vlčích máků jako symbolu nového života a vzpomínky na padlé všech válečných konfliktů a zhotovením tří věnců s tímto symbolem. Poté se celý druhý stupeň shromáždil v tělocvičně, kde žáci devátých ročníků nachystali pro své spolužáky krátký program.  Na úvod zazpívala děvčata devátých tříd anglickou verzi písně Na polích flanderských, jež byla inspirována slavnou básní Johna McCrae. Připomněli jsme si i historii vzniku tradice vlčích máků a na závěr vyslechli báseň v českém jazyce.

Vyvrcholením celé akce bylo položení věnců u památníku padlých na hřbitově, v ulici 5. května a Na Dubovci.  Zde jsme se všichni připojili k oficiální oslavě Dne válečných veteránů, která byla pořádána 25. protiletadlovým raketovým plukem. Podobně jako na našem školním shromáždění i zde děvčata zazpívala píseň In Flanders Fields.

Po položení věnců u památníků, vyslechnutí projevů a zaznění státní hymny České republiky jsme se všichni odebrali do naší školní jídelny, kde nám paní kuchařky připravily skvělou svatomartinskou husu.

Mgr. Marie Turnhöferová

další fotografie v galerii

 

DSC06134


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>