Basketbal 2017

Opět se nám rozjely basketbalové turnaje. Na roky velkých úspěchů (2 x po sobě  vicemistryně ČR) navázali letos kluci. Okresního turnaje se historicky letos účastnilo úctyhodných 13 týmů. V kategorii děvčat 6 týmů a ú chlapců to bylo 7 týmů. Děvčata vstupovala do turnaje jako horký favorit a na to doplatila. Po lehké základní skupině se střetlo družstvo s druhým nejlepším týmem soutěže, který překvapivě postupoval až v druhého místa. Děvčata do zápasu vstoupila s úsměvem na tváři a s přesvědčením, že to bude znovu lehký zápas. Houževnatý soupeř se nevzdával a na místo jistého vítězství naše holky podlehly soupeřkám o jeden jediný bod. Chyběla koncentrace a hlad po vítězství. Boj o třetí místo byl už jen formalitou a tak po letech úspěchů musela děvčata zkousnout až 3. místo.

Zato chlapci měli ctižádost obrovskou. Po základní skupině, kterou také vyhráli, je čekalo semifinále proti nebezpečnému „Gymplu“. Tady se osud kluků od děvčat lišil, neboť jejich touha po vítězství byla větší. V utkání měli vždy mírně navrch, ale soupeř se nevzdával. Nakonec naši basketbalisté vyhráli a postoupili do finále. Tam je čekal nejtěžší soupeř dosud také neporažené družstvo ze ZŠ Dukelská. Finále slibovalo boj o každý metr palubovky, ale realita byla úplně jiná. Soustředěným výkonem, výbornou obranou a velkým nasazením se finále proměnilo snad v nejjednodušší zápas celého turnaje, kdy tápající soupeř nedokázal najít cestu do našeho koše. Zápas jsme mohli dohrávat se střídačkou a i tak byl výsledek příznivý a jasný pro nás 15:2. Kluci zvítězili a postupují do krajského kola, které se koná 28.3. v Písku! Gratuluji a doufám, že to nebylo poslední basketbalové slovo této sezóny.

Sestava chlapců: D. Limpouch, D.Karger, F. Andrle, M. Jungvirt, V. Cvetinov, Š. Rejka, J. Polák, Š. Hůda, J. Houška, M. Důchodní.

Sestava děvčat: T. Bittnerová, T. Nepodalová, E. Strnadová, A. Lukačevičová, A. Požárková, V. Votavová, D. Kutá, N. Vráblíková, A. Kadlecová, S. Lencová, R. Chocholatá, T. Hanusová.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>