Basketbal MČR – starší dívky

 

Basketbal MČR – starší dívky

Dvakrát do stejné vody nevstoupíš!

Uplynul rok od největšího sportovního úspěchu školy a dívky z FLČ opět bojovaly o republikový trůn v basketbale. Po loňském prohraném finále se tým sešel téměř beze změn. Škoda, že některé mladší hráčky daly přednost výletu do Německa a holky z devítky tím neposílily. I tak jsme měli jen ty nejvyšší cíle, a to zopakovat finále a tentokrát vystoupit až na samý vrchol.

Základní skupina připomínala loňský rok, kdy děvčata první zápas vyhrála 42:33 a ve druhém se poroučela po nevydařeném výkonu ze hřiště za stavu 32:50. Tudíž postup do finále druhého dne vede pouze přes suveréna skupiny A Tachov.

Ráno bylo znát, že je hlad po vítězství. Stejně jako minulý rok holky podaly nejlepší výkon turnaje a jednoznačně přejely Tachov v poměru 38:24.  A HRAJEME FINÁLE!

Nyní jsme si poprvé přáli, aby se neopakoval rok 2015, kdy děvčata skončila těsně pod vrcholem. Ve finále nás čekala Praha. Bojovalo se, ale byla znát nervozita z možného vele úspěchu. Chybky se kupily jedna za druhou, ale i přes to jsme šli ve třetí čtvrtině do vedení. Série nevyužitých šancí nás ale nakonec přeci jen stála vítězství. A pak, že se historie neopakuje. Pro nás to ovšem znamená i tak OBROVSKÝ ÚSPĚCH! Holky obhájily titul vicemistryň republiky. No řekněte, kdo se může honosit dvojnásobným druhým místem v republice!

Každopádně letos se loučí se školou generace dívek, která se nesmazatelně zapsala do školní historie. A jejich úspěchy budou jistě motivací i pro mladší spolužačky a spolužáky. Slova chvály bych mohl stále opakovat a vymýšlet nová, ale jedno je přeci jisté, my nezapomeneme! Děkujeme!

A jak turnaj prožívala sama děvčata? Článek od Markéty jánské mluví za vše…

Mistrovství ČR v basketbalu

Tak jsme se zase po roce probojovaly přes okresní a krajská kola na republikové finále v basketbalu dívek. Dne 26. 4. 2016 jsme proto za veselého smíchu a neustálého povídání nasedly do vlaku směr Jindřichův Hradec.

Na tomto turnaji jsme nebyly žádnými nováčky. Už minulý rok se nám povedlo dostat se tam a po velmi těžkém, napínavém boji jsme zde skončily na krásném druhém místě. Letos jsme tak měly za úkol svůj výkon obhájit a v tom lepším případě vystoupat na ten pomyslný vrchol a odvézt si domů nádherný skleněný pohár ministryně školství.

Do prvního zápasu proti Kyjovu jsme proto vstoupily se zvednutou hlavou a zuřivým výrazem v očích. Nebály jsme se, bojovaly o každý míč a hlavně si to užívaly. Nikdo se tedy nedivil, když jsme vyhrály o 10 bodů.

V druhém zápase nás čekalo nepříjemné překvapení. Bruntál nám ukázal svou sílu a my, přestože jsme se snažily, nebyly schopné mu odpovědět. Než jsme se nadály, zápas skončil prohrou o více než 20 bodů. Tím se nám cesta k vytoužené medaili trochu zkomplikovala, ale ani přesto jsme se nevzdávaly. I minulý rok jsme zažily tuto situaci, a tak jsme věděly, že není nic ztraceno.

Další den nás čekal nelehký zápas proti vítězi druhé skupiny, kterým byl opravdu silný tým, a to Tachov. My však ukázaly, že se medaile jen tak nevzdáme, a díky nadšení i bojovnosti jsme ho zvládly porazit. A tak se náš sen o obhajobě stal realitou.

Finále se stalo zápasem mnoha emocí. Radost, nadšení, vztek, odhodlání, naděje a nakonec hlavně zklamání a smutek. Velmi vyrovnaný souboj jsme svedly s týmem z Prahy. Praly jsme se, bojovaly až do posledních vteřin, ale marně. Ani podpora od našich skvělých spolužáků a učitelů, kteří celý zápas s napětím sledovali a fandili, nám nepomohla. Prohra o čtyři body byla o to smutnější, že jsme v rozhodujícím zápase podlehly stejně jako loni. Lítost v naší šatně ale dlouho nevydržela, brzo ji vystřídalo štěstí.

Stříbrné medaile jsme hrdě nosily na krku a dávaly na odiv. Ještě pyšnější jsme byly, když jsme slavnostně ukládaly pohár hned vedle toho loňského.

Celé mistrovství, nejen zápasy, ale i besedu s jedním z nejlepších českých basketbalistů Jiřím Welschem, jsme si moc užily a tímto bychom chtěly poděkovat panu učiteli Pňáčkovi a našemu trenéru panu Mužíkovi, kteří s námi do Jindřichova Hradce jeli.

vicemistryně republiky v basketbale: Tereza Brušáková, Kateřina Votavová, Emma Lukačevičová, Markéta Jánská, Sabrina Svobodová, Natálie Kochová, Tereza Bittnerová, Alena Požárková, Tereza Hanusová.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>