Cyklokurz 2014

Cyklokurz 2 . – 4. 6.2014

Začátek června se pro žáky osmých tříd nesl ve znamení cyklo-výletů. Od 2. do 4. června se seznámili s funkčností kola, pravidly jízdy na kole po cyklostezkách, cyklistických trasách i cykloturistických cest. Během prvních dvou dnů najezdili do 100 km v okolí Strakonic. První den urazili přibližně 40 km a podívali se mimo jiné také do Střelských Hoštic, Novosedel a Pracejovic. Následně se rozdělili podle výkonnosti do dvou skupin. Skupina začátečníků na kolech dostala označení „Berušky“ a vyrazila směr Sudoměř. Pokročilejší a výkonější cyklisté se pojmenovali „Kbílmeni“ a rozjeli se přes Hoštice na Helfenburk a zpátky na Volyň a přes vrch Kbíl do Strakonic. Za výkony na kolech patří účastníkům výletu pochvala.

Třetí den se cvičilo, závodilo a testovalo na Podskalí. Bohužel někteří aktéři nepřistoupili k poslední části kurzu zodpovědně a na jejich výsledcích se pak neukázněnost podepsala. Přesto kurz hodnotím kladně a přeji brzké ahoooj na kole!

P.S. foto z třetího dne v galerii – Cyklokurz osmých tříd 2014


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>