Den válečných veteránů

NIK_6892

11. listopad je významným dnem. Tento den se celosvětově slaví Den válečných veteránů. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku. To má svůj původ v básni, kterou v roce 1915 napsal kanadský chirurg John McCrae, jenž sloužil na západní  frontě nedaleko belgického města Ypres.

Také naše škola se už třetím rokem připojuje k těmto oslavám. Po přípravě ve škole, kdy si každý z žáků 2. stupně vytvoří vlastní vlčí mák, odcházíme do města a cestou se zastavujeme u významných pomníků  / hřbitov, 5. května, památník obětem holocaustu, Na Dubovci/. Zde na památku pokládáme věnečky z vlčích máků.

Letos jsme se připojili k uctění památky obětem válek Na Dubovci, kde jsme si společně s vojáky, představiteli města a dalšími významnými hosty poslechli báseň Na flanderských polích v anglickém i českém jazyce. Slovo dostal i náš americký kolega pan Robert Aspen. Za svá slova sklidil zasloužený potlesk.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>