Den veteránů

Na Dubovci se konal v pátek pietní akt k uctění památky válečných veteránů. Tohoto aktu se zúčastnili  zástupci strakonické radnice a policie. Tuto akci zaštítili vojáci z 25. Protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích. Také naše škola se zapojila do oslav Dne veteránů účastí žáků 2. stupně na tomto pietním aktu. Všechny děti ze ZŠ F.L. Čelakovského měly na svém oblečení květ vlčího máku jako uznaný symbol pro připomenutí právě tohoto dne. Svůj původ má v básni V polích flanderských, kterou napsal kanadský vojenský lékař John McCrae, když za první světové války sloužil v Evropě. Pavel Janoch ze 7. B přednesl tuto báseň v českém jazyce a potom ji žáci – dobrovolníci z 2. stupně zazpívali v angličtině.

P1140826 P1140859

IMG_4619 – kopie IMG_4624 IMG_4628 IMG_4634


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>