Ekocentrum „Kaštan“ Volyně

Dne 4. 12. navštívili žáci 6.A a 6. C v rámci výuky ekologického semináře a žáci 8.B v rámci výtvarné výchovy nově zřízené Ekocentrum „Kaštan“ Volyně při Střední škole a Jazykové škole Volyně. Pro žáky byl připraven program o třídění a recyklaci obalového materiálu, poté měli možnost pozorovat v binokulárních mikroskopech škrobová zrna, končetiny včely, šupiny křídel žluťáska a babočky paví oko, larvy a schránky chrostíků, drobné korýše, bičíkovce nebo potápníka vroubeného, zájemci mohli také nahlédnout do odborné literatury místní knihovny. Ve druhé polovině programu se žáci prostřednictvím pracovních listů, panelové výstavy „Fair květiny“ a krátkého video snímku seznámili s problematikou pěstování květin v rozvojových zemích Afriky a významem označení produktů značkou „fairtrade“. B. Staňková
stažený soubor

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>