FLČ do NBA

Naše škola se přihlásila do basketbalového projektu Jr.NBA League. Soutěž je určena pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Po úspěšné jarní kvalifikaci, kde jsme porazili České Budějovice a Kaplici, jsme postoupili mezi 30 nejlepších škol v ČR. Ty se po vzoru NBA utkají ve dvou konferencích a šesti divizích . Ve středu 5.10. proběhl v Praze slavnostní draft, na kterém nám výborný basketbalový reprezentant Jiří Welsch vylosoval tým Houston Rockets, jehož barvy bude FLČ v letošním ročníku reprezentovat. Na třech turnajích naší jihozápadní divize se utkáme vždy dvakrát se soupeři ze ZŠ Tylova Písek ( loňský vítěz celého ročníku ), ZŠ Domažlice, ZŠ Švihov a ZŠ Holýšov. Dva nejlepší týmy postoupí do finále Západní konference. První turnaj se uskuteční ve středu 18.10. ve strakonické hale STARZ a Houston Rockets z FLČ se těší, že je přijde co nejvíc spolužáků a kamarádů ze školy podpořit.NBA

Na fotografii Jiří Welsch s kapitány všech týmů Jr. NBA. Kapitánka FLČ Denisa Bittnerová je na snímku v dolní řadě druhá zleva.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>