Florbal III. mladších (6. – 7. třídy) opět přinesl úspěchy

Florbalové turnaje jsou úspěšně zahájeny

16. listopadu byly zahájeny turnaje ve florbale mladších žákyň. Dívky zahájily sezónu více než úspěšně, kdy pěkným herním projevem suveréně ovládly okresní kolo pořádané ZŠ Povážská. Celkové skóre 17:2 je dosti výmluvná bilance hráček FLČ. Holky loni nasbíraly zkušenosti a na jejich herním projevu to bylo patřičně znát. Precizní obranou a velkou silou v útoku dominovaly v každém svém zápase. Ve finále se dívky potkaly s Duklou, kterou jasně přehrály 3:0 za 10 minut hry, kdy soupeřky pustily jen ke dvěma střelám za zápas. Zasloužené první místo, postup do kraje, pohár, diplom a sladkou odměnu si holky jistě zasloužily. 17.1.2017 se koná krajské kolo u nás ve Strakonicích v házenkářské hale. Můžete přijít povzbudit náš tým!

Sestava holek: Nela Vráblíková, Nikola Kozáková, Karolína Housková, Johanka Vlčková, Barbora Solusová, Michaela Jánská, Romana Chocholatá, Adéla Junková a Nikola Malá

 

24. listopadu se konal turnaj mladších chlapců. Kluci obhajovali zlaté medaile z loňského roku. Konkurence však byla veliká. Celkem bylo přihlášeno 14 týmů. Hrálo se na dvě skupiny po 7, tudíž pořádná porce zápasů, nicméně kluci základní část uhráli na výbornou a zajistili si postup z prvního místa mezi nejlepší čtyři celky. V semifinále jsme narazili na překvapení turnaje Štěkeň, která naše kvality moc neprověřila a zápas kluci z FLČ vyhráli 7:0 a ještě se mohli pošetřit síly do finále. Do něj se dostal tým Poděbradovi školy. Obě mužstva byla hladová po úspěchu a finále díky tomu byla strhující bitva, kde se štěstí přiklánělo střídavě na jednu nebo druhou stranu. Bylo k vidění mnoho pěkných akcí na obou stranách, kde i golmani dostali svůj prostor vyniknout. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a za stavu 2:2 se jeli nájezdy. Na ně jsme si věřili, ale realita byla odlišná a strach z výsledku svázal ruce našim exekutorům a nájezdy neproměnili. Poděbradka měla více štěstí při nájezdech a zápas dotáhli do vítězného konce. Setkali se dva vyrovnané týmy a bohužel jeden z nich musel odejít s porážkou. I za druhé místo patří klukům uznání a pochvala.

Sestava chlapců: Vilém Braun, Patrik Wolf, Josef Herega, Jonáš Hejlek, Marek Bečvář, Šimon Hůda, Kamil Chodl, Václav Miklas, Oldřich Švehla, Michal Michálek, Pavel Hejný, Ondřej Rataj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>