Florbalový prosinec

Rok se s rokem sešel a my tu máme opět prosinec. S těšením na Vánoce, přibyly již tradičně florbalové turnaje. Naše škola se účastní pravidelně okresních kol a v nich vozí často medailové pozice. Poslední desetiletí udělal florbal velký boom a je to znát na zkvalitnění soutěže, i vzrůstající účastí škol a zájem dětí.

6.12. se konaly turnaje pro mladší žáky, tedy pro 6. – 7. třídy. Družstva dívek a chlapců samozřejmě nemohla chybět.

Děvčata hrála s nadšením a bojovností, ale bylo znát, že s hokejkou se teprve seznamují. Přesto ve velice vyrovnaném turnaji obsadila 5. místo, kdy své soupeřky přehrála, ale potýkala se se střelbou. S čelnými týmy buď remizovala nebo nešťastně prohrála, i když se většinou hrálo na soupeřově půlce.Ukázala, že do budoucna budou příslibem pokračující úspěšné generace. Sestava: Vokatá, E., Hanzelínová B., Kadlecová A., Šulcová N., Hernbrychová L., Andrlíková E., Petelová, K., Krčálová, A., Krčálová, L., Bittnerová, D., Laurová, V., Kargerová, V., Policarová, J.

Chlapci neměli nejsilnější tým. Osu týmu tvořili hráči chodící na kroužek florbalu. I přes absence hokejistů a závodních hráčů dokázali příkladnou bojovností a nasazením vyválčit finále a tam být obstojným soupeřem pozdějším vítězům. 2. místo je úžasné a klukům moc gratuluji. Sestava: Herega J., Miklas V., Švehla O., Hejný P., Mrkvička, M., Kübelbek D., Hruška D., Chodl, K., Farkas, P., Fialkovič, V., Čínovec J., Pomej L., Vondra J.

7.12. vstoupily do turnaje také starší žákyně. Tento tým obhajoval 1. místa z loňského roku. A dokonce 2. místa z kraje. U holek byl vidět roční výpadek bez hokejky. Míčky skákaly a i přes obrovskou převahu v zápasech nedokázala jasně rozhodnout a dokonce i chybami nabízela šance soupeřkám. Po vítezství v základní skupině nás čekalo semifinále s Duklou. Holky věděly, že nejsou stoprocentní a v zápase byla cítit velká nervozita. Nakonec po nerozhodném utkání se muselo jít na nájezdy. Tam už mnohokrát ukázala, že to umí, ale jednou se to také nemuselo povést a ten den právě přišel. Když jsme nedokázali dát gól, soupeřkám stačil jeden a to znamenalo, že budeme hrát o 3. místo. I po zklamání zápas naše děvčata ovládla a přidala další medaile. Tentokrát za 3. místo. Příští rok máme stejný tým tak věřím, že se tato parta rozloučí vítězně. Holkám gratuluji! Sestava: Jánská M., Housková K., Nikodemová K., Vlčková J., Vráblíková N., Malá N., Junková A., Kozáková N., Kadlecová A., Hanzelínová B.

12.12.se uskutečnil poslední florbalový okresní turnaj a to pro starší chlapce. Tady byly ambice stejně jako u holek vysoké. Věděli jsme, že máme silný tým, stejně tak jako ZŠ Poděbradova. Kluci se v průběhu turnaje zlepšovali a jejich efektivita rostla. V základní skupině nás porazila šťastným gólem právě Poděbradka. Do semifinále se tedy šlo z druhého místa, kde nás čekal vítěz druhé skupiny. Kluci podali soustředěný výkon a už od začátku bylo zřejmé kdo bude diktovat tempo zápasu. Vůbec nás nemrzelo, že náš brankář neměl ani moc příležitostí si zachytat a jasný výsledek 3:0 nás posunul do finále. Tam se setkala dvě vyrovnaná družstva. na obou stranách bylo mnoho šancí, ale vyložených jsme měli více, bohužel jsme z nich vytěžili jen 1 gól. Brankář nás svými jistými zákroky podržel. 30 vteřin před koncem přišel sporný moment, kdy nebyl odpískán faul na našeho hráče a po této akce padl také vyrovnávací gól. Jako loni o vítězi rozhodnou nájezdy. V nich tentokrát kluci nezaváhali a po stoprocentní úspěšnosti střelců a zákrokům našeho gólmana jsme mohli slavit vítězství po samostatných nájezdech 3:1. Klukům gratuluji a držím palce do dalších turnajů.  Náš tým je silný a můžeme se poprat o další dobré umístění i v kraji. Krajské kolo hrajeme v Týně nad Vltavou 9. ledna 2018. Hodně štěstí! Sestava: Hejlek J., Mrkvička D., Bečvář M., Hůda Š., Kuneš J., Uhlík J., Býček K., Přib A., Wolf, P., Braun V., Matas, D.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>