TMA6065

Historický úspěch basketbalistek ZŠ F.L.Čelakovského!

TMA6457

Basketbalistky naší školy se ve dnech 29.- 30. dubna zúčastnily republikového

finále v basketbale v Jindřichově Hradci. Tento tým je již čtvrtým účastníkem

mistrovství ČR ve školních sportech za poslední dekádu školy. Ovšem úspěch,

o který se děvčata zasloužila, je řadí na historický vrchol nejúspěšnějších

sportovních celků. Basketbalistky to však vůbec jednoduché neměly. Do Jindřichova Hradce se sjelo 6 nejlepších týmů v dané kategorii z celé republiky. Už jen kvalifikovat se na takovou akci, ze 662 přihlášených družstev, je velice náročné a tento fakt již sám vypovídá o kvalitách hráček a síle týmu. Pro nás turnaj nezačal nejlépe. Již při rozcvičování před prvním zápasem se nám zranila kapitánka Tereza Brušáková. Naštěstí výron v kotníku Terku neodepsal a tak jsme mohli pokračovat po ošetření i s ní. Prvním soupeřem byl tým z Pardubic, kde se letitě dělá basketbal na nejvyšší úrovni. Našim se dařila střelba a vypracovali jsme si náskok 11 bodů, který jsme již uhájili. Druhý zápas nás čekalo Ústí nad Labem – velká neznámá. Jestli se nám dařila střelba v prvním zápase, tak ve druhém zcela odešla. Byla znát fyzická převaha soupeřek a k tomu jim do koše spadlo snad každé nahození a těžké střely. Ve čtvrté čtvrtině byl rozdíl 16. bodový a proto dostala prostor i celá lavička a zápas se odehrával v poklidném tempu. Nicméně postup do semifinále z druhého místa nám náladu po porážce brzy napravil. Po večerním programu a odpočinku nás ráno čekaly soupeřky z Prostějova, suverénky sousední skupiny. K zápasu nastoupily hráčky odhodlány odevzdat na hřišti vše. Naše bojovnost a nasazení slavili překvapivý úspěch. Soupeř pod velkým tlakem ztrácel míče a ze vzniklých protiútoků jsme se začali prosazoval. Hráčky Prostějova se nedokázaly dostat do lehkých zakončení a náskok 11 bodů stačil k tomu, aby si zahrály všechny hráčky Strakonic. A bylo to tu…historický úspěch děvčat z FLČ - POSTUPUJÍ DO FINÁLE!

Ve finále nás potkal náš starý známý soupeř, Ústí nad Labem. Před výbornou diváckou kulisou se děvčata doslova rvala se silným soupeřem o každičký centimetr palubovky. Střelba se nedařila na obou stranách hřiště. Žádný z týmů si nedokázal vypracovat rozhodující náskok, a proto bylo finále do posledních vteřin dramatické. Ne lepší, ale šťastnější z obou družstev bylo nakonec Ústí, jež zvítězilo poměrem 21:20.

Dívky ZŠ F.L. Čelakovského ze Strakonic si výborným výkonem hlavně v druhém dni turnaje, postarali o nejúspěšnější reprezentaci školy a potažmo i dobré jméno Strakonic. A jelikož náš tým je velmi mladý, příští rok budeme přát děvčatům, aby udělali i ten poslední malý krůček a z vicemistryň ČR se staly mistryně. Holky děkujeme!

Sestava týmu: Tereza Brušáková, Kateřina Votavová, Emma Lukačevičová, Tereza Bittnerová, Markéta Jánská, Tereza Němcová, Sabrina Svobodová, Natálie Kochová, Daniela Kutá, Michaela Kutá, Aneta Šrámková

NIK_8794

TMA5972


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>