Nábor do včelařského kroužku

Obrátil se na mě RNDr, Pavel Leischner, Ph.D. se žádostí o pomoc při náboru do včelařského kroužku.

Vážená paní ředitelko,

obracíme se na Vás s prosbou o nábor do včelařského kroužku při DDM Strakonice-Podskalí, protože náš včelařský spolek (ZO ČSV Strakonice) zajišťuje jeho vedení.

Včelaření je zajímavá činnost, která přináší užitek chovateli, přírodě i společnosti. V současnosti roste počet mladých lidí, kteří v ní vidí příležitost, jak se obohatit. Zkouší v tomto oboru podnikat, aniž by k tomu měli potřebné znalosti a dovednosti. Většinou natropí víc škody než užitku.

Rádi bychom zabránili takovému vývoji výchovou příštích hobby včelařů, odborníků s opravdovým zájmem o tuto činnost.

Včelařský kroužek se schází ve školním roce každé úterý od 15:30 do 17:30 hodin v DDM Strakonice na Podskalí. Děti se v něm mohou zábavnou formou naučit základní poznatky a dovednosti potřebné pro práci úspěšného včelaře.

Podrobnější informace jsou dostupné na

http://podskali.ddmstrakonice.cz/zajmove-krouzky-a-kurzy/vcelarsky-krouzek/

Psané sdělení však neosloví tolik, jako praktická ukázka. Vedoucí kroužku, pan Ladislav Linhart uvítá nezávaznou návštěvu každého zájemce, který  přijde na práci kroužku podívat. Kromě toho srdečně zveme všechny zájemce na návštěvu kroužku na Podskalí u příležitosti Dne otevřených dveří DDM, který se uskuteční v úterý 11.9.2018 od 14 do 17 hodin. Viz též

http://podskali.ddmstrakonice.cz/akce/den-otevrenych-dveri/

Pan Linhart také připravil prosklený malý úl na pozorování života včelstva uvnitř. Je ochoten umístit jej po předchozí domluvě na vhodném místě ve škole. Budete-li mít zájem, domluvte se s nim telefonicky na č. 605 268 736.

S pozdravem a přáním úspěšného školního roku

RNDr, Pavel Leischner, Ph.D.

jednatel ZO ČSV Strakonice

Tel.:  601 335 530, e-mail:  leischnerpav@gmail.com

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>