Noc s Andersenem

Již druhým rokem uspořádala naše škola pro žáky šestých ročníků celosvětově známou Noc s Andersenem. Na ty, kteří se nebáli, čekala noc plná literárních postav, záludných úkolů a zábavných her. Tématem letošního nocování byly Rychlé šípy Jaroslava Foglara, protože právě letos slaví tento klub 80. výročí svého vzniku.

Žáci se proměnili v hlavní hrdiny Rychlých šípů a ve skupinkách hledali indicie ukryté na různých místech školy, které jim pomohly odpovědět na otázky týkající se života a tvorby Jaroslava Foglara. Za správné odpovědi získávali různě barevné šípy, které zapichovali do připraveného „jehelníčku“, takže jim nakonec vznikl ježek, bez kterého bychom se v tento večer samozřejmě neobešli.

Poté na soutěžící čekalo pět stanovišť. Žáci si vyzkoušeli orientaci v knihovně, utkali se ve hře Riskuj, potrápili mozkové závity při luštění křížovek, popletených přísloví, šifer a hlavolamů (ježek v kleci nemohl chybět), pokoušeli se nezamotat při tvoření uzlů, poměřili síly v odkrývačce pohádkových postav a zahráli si „rychlé šipky“.

Noc vyvrcholila ztvárněním výborných scének, do kterých děti musely zapojit vylosovaná slova a také svého „ježka“, který se všem po úspěšné honbě za šípy (body) krásně zaplnil.

I pro nás učitele byl večer velmi zábavný. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Zjistili jsme například, že mezi známá díla Jaroslava Foglara patří „Svodidla se bouří“ a „Tajemství Velkého Volta“ a časopis, ve kterém Rychlé šípy vycházely, se jmenuje „Mladý hledatel/skladatel“.

Doufáme, že si tuto netradiční noc všichni užili, a těšíme se na příští ročník.

Fotografie přidáme v nejbližší době.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>