Noc s Andersenem

Z 12. na 13. dubna proběhla na naší škole Noc s Andersenem, které se zúčastnili žáci 6. ročníku.

Celý večer nás doprovázeli hlavní hrdinové Čtyřlístku – Pinďa, Myšpulín, Fifinka a Bobík.

Na děti čekala řada soutěží, za které sbíraly právě čtyřlístky různých barev (zelené – 3 body, žluté – 2 body a bílé – 1 bod).

Nejprve jsme se všichni sešli v jídelně, kde se žáci rozdělili do týmů po čtyřech a mohli se vrhnout na první disciplínu, kterou byla běhací hra. Museli najít indicie ukryté na různých místech na škole a odpovědět na 10 otázek, které se týkaly života a tvorby Hanse Christiana Andersena.

Poté na soutěžící čekala čtyři stanoviště – vyzkoušeli si v orientaci v knihovně, luštili zamotané přísloví, změřili síly v odkrývačce pohádkových postav a utkali se ve hře Riskuj.

Následovala tvůrčí chvilka – děti si musely vytvořit masku jednoho z komiksových hrdinů Čtyřlístku, vylosovaly si čtyři slova a nakonec nám v promítacím sálu předvedly skvělé scénky.

Nakonec jsme sečetli body a vyhlásili vítěze, které ještě čeká odměna. Doufáme, že se tato netradiční noc všem líbila, těšíme se na další ročník.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>