INFORMACE PRO 9. TŘÍDY – STŘEDNÍ ŠKOLY

týdeník 5plus2

MAFRA – Vzdělávací přílohy MF DNES

VÝBĚR   STŘEDNÍ ŠKOLY

Vzhledem k současné epidemiologické situaci se bohužel nebudou konat besedy na místním Úřadu práce. Můžete si sjednat individuální schůzku přímo na místě. Kontakty:
Marie Hájková – 950162710
Jaroslava Mrázová – 950162421
.
užitečné odkazy: www.infoabsolvent.cz, www.atlasskolstvi.cz

Tištěné Atlasy škol snad budou brzy distribuovány …. informaci dostanete.

Sledujte weby škol, informace se neustále mění.
INFORMACE K PŘIHLÁŠKÁM

Pokud se nic nezmění, přihlášky na školy s talentovou zkouškou se budou podávat do konce listopadu 2020, ostatní do 1.3. 2021. Přihlášky připravím ve škole.

Termíny přijímacího řízení:
1. termín: pondělí 12. dubna 2021
2. termín: úterý 13. dubna 2021

obory s talentovou zkouškou:
leden 2021

INFORMACE JEDNOTLIVÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL a DALŠÍ ODKAZY

Střední škola spojů a informatiky pořádá dne 16. 1. 2021 Den otevřených dveří, který  vzhledem k současné situaci proběhne online formou. Jednotlivé bloky prezentací vyučovaných oborů a základních informací o škole, kde bude prostor i pro Vaše dotazy, budou začínat v následujících časech: 8.00, 9.00, 10.00 a 11.00 a je na Vás, ve kterém čase se připojíte do schůzky pomocí odkazu na stránkách školy / www.sssi.cz /

Střední zdravotnická škola Písek – leták

Pozvánka_DOD_leden2021 SOŠ a SOU Písek

SPŠ a SOŠ Strakonice

LETAK SKOLA

Příloha bez názvu_ 00699

SPŠ a SOŠ Strakonice – pozvánka a přihláška

Na SPŠ a SOŠ Strakonice se pouštíme do neznámých vod a budeme pro žáky devátých tříd pořádat on-line den otevřených dveří 5.12.2020.
Alespoň tímto způsobem bychom se chtěli dostat do povědomí dětí i rodičů.

VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice
Želivského 291
386 01 Strakonice
IČ 72549581
DIČ CZ72549581

Střední škola a Základní škola, Oselce

!!!2020 Leták SŠ a ZŠ Oselce

!!!2020 Leták-karty oborů

SSLVT  Střední škola letecké a výpočetní techniky Odolena Voda

Dobrý den,

prosím o předání/přeposlání popř. zveřejnění náborových letáků s kartami oborů žákům 9. tříd Vaší školy viz příloha.

Jako jediná střední škola v Plzeňském kraji vyučuje uměleckořemeslné obory:

1.) zakončené maturitou: Uměleckořemeslné zpracování kovů – práce kovářské a zámečnické

Uměleckořemeslné zpracování dřeva

(nekoná se přijímací zkouška z ČJ a M, ale talentová zkouška z výtvarné výchovy) – přihlášky do 30.11.

2.) výučním listem: Umělecký kovář a zámečník (talentová zkouška z výtvarné výchovy) – přihlášky do 30.11.

Dále nabízíme obory:

• Mechanik opravář motorových vozidel
  • Opravář zemědělských strojů
  • Truhlář
  • Farmářské práce
  • Opravárenské práce
  • Potravinářská výroba
  • Stravovací a ubytovací služby
  • Pečovatelské služby

Děkuji. S pozdravem Ing. Miroslav Lávička, zástupce ředitele Střední škola a Základní škola, Oselce

Kontakt: 773 771 882, miralavicka@seznam.czmiroslav.lavicka@stredniskolaoselce.cz

SŠ Strakonice prezentace

SOUs CUKRAR

SOUs KUCHAR CISNIK

SOUs KUCHARSKE PRACE

SOUs POTRAVINARSKA VYROBA

SOUs REZNIK UZENAR

SOUs vseobecny letak

SOUs ZAHRADNIK

SOUs ZAMECNIK

Na této webové stránce: https://www.sosvel.cz/skola/, jsem shromáždil informace o naší škole např:

• základní informace o škole
  • informace o virtuálním Dni otevřených dveří
  • videa o jednotlivých oborech
  • proč studovat u nás na škole
  • odkaz na prezentaci školy
  • leták z Atlasu škol
  • a další důležité informace

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

v září jsem vám zasílala informace o brožuře „Kam po devítce“, určené rodičům žáků z 9.tříd. V době, kdy je školství opět na nějakou (neznámou) dobu převedeno do online formy, chci těmto rodičům nabídnout pomoc – a to prostřednictvím pravidlených newsletterů.

Rodiče v nich mohou najít například informaci o tom, že až do 2. listopadu je zdarma možná registrace do online kurzu „Příprava na jednotnou přijímací zkoušku na SŠ z matematiky (zaměřeného na skutečné pochopení jednotivých témat) “ viz odkaz

Další zajímavostí, o které mnozí rodiče dosud nevědí je, že v letošním školním roce SE RUŠÍ hodnocení vysvědčení ze 2 pololetí 8.třídy v přihláškách na SŠ (konkrétně „Na základě ustanovení § 5 vyhlášky č. 233/2020 Sb., o některých zvláštních pravidlech pro vzdělávání v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii koronaviru SARS CoV-2, nelze v rámci kritérií přijímacího řízení ve školním roce 2020/2021 hodnotit hodnocení na vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2019/2020. viz věstník MŠMT č.5/2020 str. 13 https://www.msmt.cz/…020 )

Věřím, že průběžné informace podobného charakteru mohou být rodičům i jejich deváťákům užitečné. K jejich zasílání se lze zaregistrovat na www.kampodevitce.cz

Pokud vás zajímá, co vše newslettery obsahují, mohu vám některý z již „vydaných“ na vyžádání zaslat do vašeho e-mailu.

Registrace i zasílání informací je zdarma.

V někerých případech se bohužel k odběru newsletterů přihlásili pouze výchovní poradci a informace o možnosti pravidelných newsletterů k rodičům vůbec nedoputovala, což je z mého pohledu velká škoda, protože informace v newsletterech jsou určeny právě rodičům, včetně poradenství, jak mohou rodiče při výběru budoucího povolání či školy se svým dětmi „spolupracovat“ v klidu domácího prostředí.

Budete-li mít k průvodci nebo k čemukoli jinému nějaký dotaz, tak se mne neváhejte zeptat, ráda vám odpovím.

S přáním, aby se situace brzo vrátila k normálu a my všichni jsme nastávající dny zvládli ve zdraví

Pavla Lopatková

E-mail: pruvodce@kampodevitce.cz, tel: 732 865 378