Povedená sezóna ZŠ florbalu 2014/2015

         Družstvo dívek se výrazně podepsalo za vydařenou sezónou ve florbale v probíhajícím školním roce. Dívky nejprve vyhráli okresní kolo a postoupily do kraje, kde si počínaly výborně. Nadšení ze hry při tréninkových hodinách, se přeneslo také do soutěže. Krajské kolo se konalo ve Strakonicích a dívkám pomohlo, že dobře znaly hřiště a předvedenou bojovností a kombinací předčily soupeřky. Cestu za úspěchem odstartovalo vítězství nad českými Budějovicemi 4:0. Druhým soupeřem byla Soběslav, kterou strakonické dívky porazily také přesvědčivě 3:0, kdy se hrálo převážně na útočné polovině soupeřek. Ve finále se střetla dosud neporažené týmy Strakonic a Frymburka. Holky se nezalekly a frymburské florbalistky přejely jednoznačně 5:1. Dívky ze ZŠ F.L.Čelakovského se staly mistryněmi Jihočeského kraje. Je nutno podotknout, že tým nebyl v plné síle, jelikož jak na škole, tak i v našem družstvo úřadovaly nemoci. Chválím celé družstvo za  předvdený bezchybný týmový výkon.

Koncem ledna nás čekala zkouška těžší a to boj v kvalifikaci o finále mistrovsví republiky. do této části soutěže se probojovaly týmy, kde hraje většina hráčem, ne-li celý tým, závodně florbal. Holky ze Strakonic zastihla druhá vlna nemocí a tak jsme museli vyrazit bez dvou výrazných opor týmu a k tomu další polovina osazenstva jela ihned po nemoci. Na výkonu to bylo samozřejmě znát. Souřkami byla Plzeň a Mladá Boleslav, kde pěstují florbalovou školní akademii a celý tým hraje nejvyšší republikovou soutěž a každoročně vezou medaile z republikového finále. Dívky se k zápasům postavily se ctí. Bojovaly, ale bylo znát, že nám chybí další hráčky a oslabení po nemoci zanechalo také svou daň. Proti Plzni jsme se nechaly zaskočit rychlými góly a zápas jsme již po zlepšené 3. třetině nedotáhly. Proti Mladé Boleslavy jsme byli v roli outsidera. Proto bylo příjemné překvapení, že se soupeřem dokážeme držet krok a tím Boleslav znervóznit. Konečný výsledek 4:0 je sice jasný, ale za 24 minut hrací doby a štěstí soupeře při našich střelách je více než lichotivý. Konečným třetím místem v kvalifikaci se dívky dostaly na dělené 9.- 14. místo v ČR, což z několika set týmů, které se soutěže zúčastnily je naše malé (velké) vítězství. Holkám chci ještě jednou touto cestou pogratulovat a doufám, že příští sezóna bude podobně úspěšná.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>