Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ (školní a krajské kolo)
Naše škola se do této soutěže zapojila poprvé. Soutěž je určena žákyním a žákům 8. a 9. tříd základních škol. Školní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 30 žáků, se uskutečnilo v prosinci. Žáci soutěžili v teoretických otázkách z oblasti anorganické a obecné chemie. Na prvním místě se umístila Jolana Policarová z 9. B (54 bodů), na druhém místě Elena Šípová z 9. A (38,5 bodů) a třetí místo patří Elišce Vydrové z 9. A (33 bodů).
Tyto tři žákyně nás reprezentovaly v krajském kole, které proběhlo 26. 1. 2021. Kromě otázek z obecné a anorganické chemie toto klání také prověřilo i vědomosti z chemie organické. Naše žákyně se v konkurenci neztratily. Jolana Policarová obsadila 8. místo, Eliška Vydrová 22. místo a Elena Šípová 32. místo. Děvčatům děkujeme za reprezentaci naší školy v krajském kole a gratulujeme.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>