Úspěch florbalistek ZŠ F.L.Čelakovského!!!

Vítězky okresních kol florbalu se sjely ve čtvrtek 12.ledna do Strakonic naturnaj krajského kola. Naše dívky se velké konkurence nezalekly a heroickým výkonem vybojovaly druhé místo.

Sympatickým výkonem se prezentovalo celé družstvo. Bojovnost, aktivita, hra v obraně a množstvím vypracovaných šancí patřily mezi ozdoby turnaje. Jen ty neproměněné koncovky nám braly trochu vítr z plachet. Dívky se už v základní skupině střetly s favoritem z Týna nad Vltavou, který jakožto závodní tým často na krajské úrovni vítězí. Po zahození mnoha šancí našich hráček se nakonec radoval soupeř z Týna 1:0. Holky se, ale semkly a bojovaly dál. A úspěch se dostavil. Ze základní skupiny postoupily z druhého místa a čekal je boj o medaile. O postup do finále holky dostaly suveréna druhé skupiny Malonty, kde se florbal již léta hraje. Děvčata se nezalekla a nejlepším výkonem v soutěži přejely soupeřky. Jen těch zahozených šancí! Hrálo se převážně na straně soupeře kde jedna útočná akce střídala další, ale góly přicházely pomalu. Každopádně vítězství 2:0 se počítalo a finále otevřelo své brány po druhé v historii naší škole.

Ve finále se hrálo nahoru dolů. Zápas byl vyrovnaný, ale nakonec rozhodla větší zkušenost soupeřek z Týna, které do finále bez problému dokráčely s námi a zápas vyhrály. Naše děvčata se nemají za co stydět a za předvedený výkon jim gratuluji a přeji mnoho úspěšných dalších zápasů.

Sestava vicemistryň Jižních Čech: Nela Vráblíková, Kajá Housková, Nikola Kozáková, Johanka Vlčková, Barča Solusová, Adéla Junková, Nikola Malá, Romča Chocholatá, Míša Jánská, Klára Nikodemová.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>