Voda 2019

V úterý jsme se po poledni sešli na vlakovém nádraží. Ještě plni dojmů z pondělního výletu do Prahy do Národního divadla jsme nasedali do vlaku, i když jsme ještě nevěděli, jaká dobrodružství nás čekají na Vltavě. Po několikahodinové cestě a dvou přestupech jsme se ocitli v kempu „Pod hrází“ ve vyšším Brodě. Tam jsme začali stavět stany. K večeru přijely naše rafty a kánoe. Od učitelů jsme dostali přípravnou instruktáž. Večer jsme poprvé vyrazili na vodu, cákání nám šlo také dobře.
Ve středu jsme již v 10 hodin opouštěli náš kemp. Čekaly nás první jezy, pak zastávka na oběd v Rožmberku. V pozdní odpoledne jsme dorazili do kempu „Na Pískárnách.“ Tam jsme opět postavili stany, rozdělali oheň a vyzkoušeli místní skvělou kuchyni.
Čtvrtek jsme začali obvyklým nafukováním raftů, v poledne jsme zastavili na rozchod v Českém Krumlově. Pak už se ale začalo do té doby nádherné počasí kazit. Dostali jsme krátkou, ale vydatnou spršku, po které jsme se museli převléci a usušit v prvním kempu, který jsme potkali. Najednou se však vyjasnilo. Odhodili jsme tedy pláštěnky a pokračovali v plavbě. Někteří si těsně před kempem „Zlatá koruna“ ještě sjeli jez na kánoi pro sportovní výkon. Někteří se samozřejmě „cvakli“, za týden se celkem cvakly 3 posádky kánoí. Ve „Zlaté koruně“ všichni postavili stany co nejlépe, a připravovali se na přicházející bouřku. Ta přišla hned ve dvou vlnách, a byla vydatná. Plážové stany některých (jak se dalo čekat) okamžitě propršely, kdo měl mokré věci, volal rodičům. Rodiče nakonec menší polovinu z nás (19 účastníků) odvezli domů.
V pátek ráno ti zbývající z nás sbalili mokré stany. Voda se zvedla, proud byl větší, v cestě nakonec pokračovaly jen 4 rafty. Zastavili jsme se ještě na staročeské placky „U Rohana“, po poledni jsme dorazili do kempu v Boršově. Tam nás také po jídle vyzvedl autobus, který nás odvezl do Strakonic.
Výlet si všichni užili, obzvláště ti, kterým propršely stany, získali novou životní zkušenost.
J. Lelek 9.A

Vltava2019 – prezentace ke stažení


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>