Vodácký kurz Vltava 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ahoj rafťáci,

další deváté ročníky splnily kritéria vodáckého kurzu a můžou se směle pasovat na vodáky. Letošní vody se účastnilo 42 žáků naší školy, což je historické maximum. I v tomto počtu, vše probíhalo v rámci pravidel. Pohodové splouvání řeky nám umožnil i příjemný průtok, který činil přes 8 kubíků vody každý den. Počasí nám také přálo, kdy se k letním teplotám přidala i občasná žádoucí oblačnost. Tím jsme se uchránili před spálením a přesto jsme si vodu užili jak na raftech tak i mimo plavidla. Celkem jsme za tři dny plutí pokořili 69 km a dostali se z Vyššího Brodu až do Boršova nad Vltavou. Během pobytu jsme navštívili či viděli místní vodácké atraktivity jako např. hrad Rožmberk, najedli se u vyhlášeného Vikinga, sjeli Krumlovské jezy a následně si odpočinuli v pohostinství památkové zóny Českého Krumlova, nocovali v největším kempu Zlatá Koruna, kterou proslavil stejnojmenný klášter, ochutnali legendární staročeské  Milanovi placky, okusili krásy Blanského lesa pod Dívčím kamenem a nejen to. Naučili jsme se a zdokonalili naše dovednosti táborníka a hlavě v neposlední řadě něco o řece a životě vodáka. Dnes již většina účastníků je schopna kormidlovat nebo alespoň bezpečně sedět  :-) na raftu či kánoi. Tím byl splněn cíl a když použiji slova klasika, taková pěkná tečka za tím naším příběhem. Další pokračování je na Vás deváťáci! Hodně štěstí!

P.S. fotky, jak již asi dobře víte jsou ke tažení na disku y:// Vltava 2018

P.S.2: děkuji všem za bezproblémové zvládnutí kurzu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>