Vzdělávací exkurze do Švýcarska

Sekce němčinářů připravuje pro žáky 2. stupně pro letošní školní rok vzdělávací exkurzi do Švýcarska. Informaci již žáci obdrželi, začalo přihlašování zájemců. Pokud by ještě někdo projevil zájem, prosím o nahlášení do pátku 1. 11. 2013. Bližší informace – J. Kolesová, 739 054 044

Stručný program jednotlivých dnů:

 1.   den odjezd: Strakonice 21:00, noční tranzit směr Mnichov, Bregenz

2.   den: ráno přijedeme do Lichtenštejnského knížectví, prohlédneme si Vadúz, zamíříme za dobrého počasí přes horské středisko Andermatt do oblasti Svatý Gotthard (2.108m), pod kterým vede 3. nejdelší silniční tunel Evropy (16,4 km), přes krásný horský průsmyk Nufennenpass (2.478m) sjedeme do jihošvýcarského kantonu Wallisčekají nás Walliské Alpy. Ubytujeme se v typické horské vesnici Visperteminen (vícelůžkové pokoje s palandami, společná sociální zařízení), večeře, nocleh.

3.   – 5. den vždy po snídani celodenní program: návštěva v místní výrobně speciálního švýcarského sýra Heida, „biochemická“ exkurze: návštěva nejvýše položené vinice Evropy a vinařství Heida, prohlíka starobylé horské vesnice a horských lokalit v okolí, městečko Täsch, odtud místními minibusy do světoznámého horského střediska Zermatt, cesta unikátní zubačkou v oblasti Matterhornu (4.478m) – na Gornergrat (3.089m), v případě dobrého počasí nás čekají překrásné výhledy na nejfotografovanější panorama Švýcarska – Matterhorn, Malý Matterhorn, Monte Rosu a další vrcholy nad ledovcovými údolími. Poslední den cesta přes vysokohorské sedlo Grimselpass (2.165m), kolem jezera Grimselsee (1.909m) a ledovce Rnegletscher, ze kterého vytékají prameny řeky Rny. Za dobrého počasí uvidíme ojedinělou scenérii vysokohorských silnic – Furkapass (2.431m), krátká zastávka u soutěsky Aareschluch, navštívíme také Luzern.

6.     den: návrat dopoledne

Změna programu vyhrazena. Trasu i program ovlivňuje zejména počasí v horách.

Cena: 5.700,- Kč

 Zajištěno: 3x ubytování v typické švýcarské vysokohorské vesničce nad známými nejvýše položenými vinicemi Evropy Heida ve Visperterminen (1.340m), vícelůžkové pokoje (palandy, společná sociální zařízení, společenská místnost, jídelna (možno využít ke společnému večernímu posezení, semináři, projekci…), 3x snídaně, 3x večeře (česká kuchařka), drobné občerstvení během dne.

 

 Další info:

 

  • komplexní pojištění pro cesty do zahraničí není zahrnuto (léčebné výlohy, následky úrazu, odpovědnost za škody, stornování zájezdu) možno na přání zajistit v ceně 180,- Kč/zájezd. Účastník je povinnen se na tuto školní akci pojistit nebo o pojištění požádat pořadatele v den zaplacení zálohy.
  • strava na cestu tam i zpět je v režii každého účastníka, začínáme večeří druhý den zájezdu, společné stravování končíme snídaní po posledním noclehu
  • jídelnu možno využít k přednáškám, výstavkám, projekci filmů či zážitků z každého dne programu, referátům i společenskému vyžití (doporučujeme promyslet již ve škole…)
  • na vstupné/jízdné lanovkami vezměte cca 70,- CHF, kapesné dle Vašeho zvážení a individuální náročnosti každého účastníka
  • všechny výlety a horské túry jsou vedeny po bezpečných a značených trasách, vyžadují však jistotu pohybu účastníka bez zdravotního omezení, kvalitní oblečení do hor a pevné boty, které nekloužou – pohorky. Oblečení vezměte nejlépe vrstvené, odolné proti větru a dešti, malý batůžek na výlety, nezapomeňte na ochranu proti UV záření (brýle, krém, pokrývka hlavy)
  • vhodným zavazadlem je kufr či cestovní taška. Hmotnost zavazadla max. 15 kg na osobu do zavazadlových prostorů a max. 5 kg na palubu autokaru, voda na místě pitná a výborná horská.
  • během transferu hygienické přestávky každé cca 4 hodiny.
  • s sebou vezměte: vlastní ručníky, povlečení (nebo spacák, povlak na polštář a prostěradlo), přezůvky do ubytovny, jídlo pro cestu tam i zpět a na obědy (možno dokoupit na místě v obchodech)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>