20160608_115615

Zlato a stříbro z Republikového finále ve vybíjené!

V pondělí ráno 6.8.2016 vyrazila početná výprava čítající dvanáct dívek a deset kluků bojovat o medaile do daleké Pecky u Nové Paky, okres Jičín. Po dlouhé cestě autobusem, rychlém ubytování a prezentaci v místě konání turnaje se do bojů pustily holky v kategorii „Dívky“. Celkem v jejich kategorii soutěžilo 16 družstev z celé republiky, výherci krajských kol. Dívky předvedly úžasné výkony, bojovaly jako lvice a nenašly v celém turnaji přemožitelky. Bez jediné porážky právem získaly zlaté medaile a velký pohár. Radost byla obrovská!

Jejich kamarádi kluci a jedna statečná dívka Verča ,která ovšem vydá tak za tři kluky ;-),  holkám celou dobu fandili a čekali až přijde jejich čas a oni začnou hrát,. V úterý, po vyhlášení výsledků v dívčí kategorii, začali bojovat kluci a Verča v kategorii “ Otevřená“. Opět proti nim stálo 16 týmů z celé republiky. Klučičí vybíjená je velmi tvrdá a bolavá, ale naši borci nezaváhali a procházeli turnajem bez porážky. V úterý večer už jsme věděli, že druhý den budeme bojovat o 1. až 4. místo. Středa byla velmi náročná jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Čekaly nás tři nejtěžší zápasy. První kluci s Verčou vyhráli bez větších problémů. Potom nastoupili proti družstvu z Kroměříže, ale nestačili na o dost větší fyzickou přesilu. To už jsme věděli, že zlato nebude, ale museli jsme otřít slzičky a sebrat sílu do boje o stříbro se školou z Dobšice. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, došlo i na prodloužení. Bohužel i v prodloužení bylo vyrovnáno. Polední šance byla tzv. „náhlá smrt“, kdy kapitáni znovu losují o míč, a které družstvo první vybije, to zvítězí. Naše kapitánka Verča měla šťastnou ruku! Vylosovala míč, kluci rozehráli a Verča zasáhla jednoho protihráče do nohy. Stříbro bylo naše. Radost z vítězství nebrala konce. Holky i kluci se radovali společně! Takový úspěch nikdo nečekal.

Naše družstva byla od všech pochválena za krásnou a férovou hru. Samotní organizátoři a rozhodčí Republikového finále nepamatují, že by někdy jedna škola v jednom ročníku soutěže vyhrála dva nejcennější kovy.

Já bych chtěla moc poděkovat všem dětem za úžasný zážitek (i když z těch nervů jsem o pár let starší ;-) ), svojí kolegyni Janě Andrlové za obrovskou pomoc a podporu. Děti chválím za skvělou reprezentaci naší školy, za úžasné sportovní výkony a bezproblémové chování. Jsou všichni skvělá parta! Zkrátka, na Čelakovské ve Strakonicích se hraje nejlepší vybíjená!

Hráčky a hráči: Vávrová Veronika, Kadlecová Anežka, Kordíková Eva, Hanzelínová Barbora, Lencová Sabina, Kalbáčová Alena, Majerová Barbora, Krenková Adéla, Petelová Klára, Andrlíková Eva, Šulcová Nela, Bittnerová Denisa, Němec Martin, Pomej Lukáš, Vondrášek Robin, Důchodní Matyáš, Janoch Pavel, Chvosta Jan, Chodl Kamil, Ředina Michal, Mrkvička Martin, Tichý Tomáš

Vybíjené zdar!!!!

Kristýna Němcová – vychovatelka ŠD

20160608_115615 20160608_115643 20160608_115636 20160608_115526 DSCN3009 DSCN3003 DSCN3000 DSCN3017 DSCN2972 DSCN2993 DSCN3014 DSCN3013 DSCN3007

 

 

 


  1. Gratulujeme všem hráčům a hráčkám,zároven děkuji paním vychovatelkám,které dokázaly děti nadchnout pro sport,v dnešní době je to skoro zázrak.Tři náročné dny na mistrovství ,ohlídat celou tlupu dětí a ještě vyhrát dvě medaile,to je opravdu výkon!Myslím,že si děti ty tři dny v krásném prosředí maximálně užily..a o tom je..vybíjené zdar!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>