„Stožec 4. – 7. května 2015″

Stejně jako v předchozích letech se i v letošním školním roce někteří žáci šestých ročníků zúčastnili výukového vzdělávacího kurzu ve Středisku ekologické výchovy Národního parku Šumava ve Stožci. V průběhu čtyř dnů absolvovali výukové programy: „Vítejte u nás“(o NP Šumava), „Vodní svět“ , „Cestou po šumavských kopcích – Soumarské rašeliniště“ a „Mravenci“. Naši žáci prokázali také svoji turistickou zdatnost
v rámci přírodovědně – turistických výletů na Stožeckou kapli v 1. zóně NP, k bavorskému hraničnímu přechodu se SRN v Novém Údolí, navštívili stálou geologickou expozici v prostorách SEV nebo lesní zážitkovou stezku „Areál lesních her“. V jejím samém závěru se děti dočkaly i tolik vytoužené stezky odvahy, na které provázeli i ty největší z řad „strašpytlů“ opravdoví „svatojánští broučci“ – světlušky. B. Staňková


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>