Vyberte stránku
                   
 V úterý 31. října navštívili žáci šestých ročníků Kašperské Hory. Ve středisku environmentální výchovy NP Šumava přichystaly paní lektorky pro děti rozmanité aktivity, soutěže a hry. Žáci poznávali stopy, pobytová znamení, povídali si o životě šumavských šelem, frotovali kůru, určovali jehličnany, zkoušeli sluchové pexeso, chůzi na chůdách či starodávných dřevěných lyžích.
Druhým bodem programu byla návštěva Muzea Šumavy s rozsáhlou přírodovědnou expozicí a expozicemi „Život na staré Šumavě“ a „Sklářství na Šumavě“. Část vystavovaných exponátů se věnovala také minulosti těžby a zpracování zlata v Kašperských Horách. Muzejní sbírky dětem nabídly i část mincovního pokladu nalezeného pod dlažební kostkou při rekonstrukci náměstí v Kašperských Horách v roce 2009. Exkurze se všem líbila.

B. Staňková