Vyberte stránku

                6.12.2022 naše škola F.L. Čelakovského, již tradičně pořádala florbalový turnaj chlapců. Tentokráte IV. kategorie, tedy těch nejstarších. Do turnaje zasáhlo celkem 14 týmů z okresu. A jak si vedli naši chlapci?

                Po loňském vítězství se tým cítil opět na špičku. Tento rok, ale výrazně přibyla konkurence a dostat se do bojů o pomyslný florbalový trůn nebylo vůbec lehké. Z základní skupině jsme postupně porazili Katovice, poté šťastně TGM Blatnou a nakonec si zahrála celá lavička proti poslední Cehnici. Výborný postup z prvního místa! Herně to, ale ještě nebylo ono a věděli jsme, že dokážeme zahrát lépe. Naštěstí v turnaji se tým zlepšoval s každým zápasem. Ve vyřazovací části soutěže dostali kluci Sedlici. Soupeř nás, ale na začátku zápasu zaskočil rychlým gólem do šibenice. Aby toho nebylo málo, přidal ten samý hráč další šibenici o pár vteřin později jako přes kopírák. Prví minuta a 0:2 nevypadalo moc sympaticky. Po prostřídání se naše hra výrazně zvedla a my se oklepali ze šoku. Hřiště čím dál více patřilo nám. Ve třetí minutě snižujeme na 1:2 a v páté je vyrovnáno 2:2. V sedmé minutě přichází konečně vedení a svou hrou chlapci nenechávají ani zdánlivou šanci pro soupeře. Budeme hrát v medaile v takto vyrovnaném turnaji – paráda! V cestě do finále nás čekal tým z Čestic. Tento zápas byl velmi povedený a od prvních minut měl jediného režiséra v podání našich. Zasloužené vítězství 4:1 a jsme ve finále! Letos třetí finále ve třech turnajích! Ve finále se sešli dva nejlepší týmy. My a Dukelská škola. Utkání bylo vyrovnané a divácky atraktivní. Na obou stranách plno šancí a hezké zákroky gólmanů. Měli jsme však trochu smůlu, když minutu před koncem padl vlastní gól do naší branky. Druhé místo bereme a kluci se za své předvedené výkony rozhodně nemusí stydět. Velká gratulace a pochvala!

Sestava: Janda V., Živnůstka M., Kobliha J., Škop J., Písek, A., Janus, A., Paulík, T., Tesař, T., Polan, T., Nováček, D., Důchodní, T., Vršek, M., Vondra, M., Dejmek, K., Kopecký M.