Vyberte stránku

Ještě před Vánocemi se naše škola zúčastnila již tradičního florbalového turnaje pro 1. stupeň Čeps Cupu. Po loňském veleúspěšném tažení, se letos tým dával dohromady nový. Bohužel jsme se museli obejít bez 2 opor týmu, přesto sestava vypadala solidně. Většina žáků reprezentovala školu poprvé. Turnaje se účastnilo 9 škol, které byly rozděleny do 2 skupin. V naší skupině A, byl i největší favorit z Dukelské školy s mnoha florbalisty. Svou roli zvládli a poměrně jasně celému setkání dominovali. To byl také náš první soupeř a kluci s nimi drželi krok a ještě minutu před koncem jsme mohli pomýšlet na bod. Ovšem zkušenější protivník si zápas pohlídal a my prohráli 4:2. V dalších utkáních jsme měli jasný cíl. Postoupit z druhého místa ve skupině. Cíl jasný, provedení těžké. V důležitém zápase, jsme rozhodli až několik vteřin před koncem utkání. Nakonec si postup mezi 4 nejlepší vybojovali po zápasech 3:2, 2:1 a 0:0.  V semifinále nás čekal vítěz druhé skupiny Povážská. Tým, který byl proti nám favoritem. U kluků se projevila nezkušenost z takto těžkého zápasu, kdy soupeř byl techničtější. Velkým úsilím a bojovností se povedlo vrátit do utkání a stav 3:0 nakonec korigovat na 3:2 a plno šancí k dobru. Bohužel se nepovedlo vyrovnat a tak se hrálo o 3. místo. V tomto zápase nebyl favorit, oba týmy byly vyrovnaní. Dařilo se nám pokrývat prostor před brankou, přesto soupeř z nulového úhlu dokázal skórovat. Vyrovnání přišlo po pár vteřinách a hrálo se opět od nuly. V poslední minutě utkání nás malá nepozornost stála gól, přihrávkou po zemi z půlky hřiště až do naší brány a na to jsem už nedokázali odpovědět.

Konečné 4. místo je krásné. Žádný ze soupeřů nás vyloženě nesmazal. I těm nejlepším jsme byli důstojnými protihráči. Klukům patří velká pochvala a věřím, že chuť bojovat v dalších turnajích, jim rozhodně chybět nebude.

Sestava týmu: Jan Tomšovic, Damián Šipoš, Jan Polan, Roman Král, Kryštof Holovský, Tomáš Stehlík, Jiří Hubáč, Matěj Jeřábek.