Vyberte stránku

Na konci února 2024 se konala okresní kola konverzačních soutěží v anglickém a německém jazyce. Naši žáci se pravidelně do této soutěže zapojují a měří své síly s ostatními. Angličtinu vyučuje naše škola od 3. ročníku, druhý cizí jazyk – němčinu – od 6. a 7. ročníku.

Konverzační soutěž se skládá z několika částí: poslech neznámého textu, konverzace na vylosované téma a improvizační část, např. popis obrázku nebo krátký rozhovor.

V německém jazyce se děti účastní pouze jedné kategorie – starší žáci.  Naši studenti opět prokázali své výborné znalosti a dovednosti a v konkurenci 15-ti účastníků se umístili těsně pod stupni vítězů:

Anna Šulcová, 9.C a Ellen Nepodalová, 8.A – dělené 4.-5. místo

V anglickém jazyce se soutěží ve dvou kategoriích – mladších a starších žáků. V obou kategoriích jsme měli své zástupce:

Karolína Ďurišová, 7.C – dělené 4.-5. místo

Tomáš Paulík, 9.A – 10. místo

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a všem kolegům za přípravu a celoroční práci.

P. Kalbáčová, P. Prušáková