Vyberte stránku

Parta florbalistů ZŠ F.L. Čelakovského ze Strakonic dnes měla pokračování úspěšně započaté práce, nyní v Kaplici. Na týmu je vidět hlad po úspěchu a s tím jsme do úvodního zápasu proti Benešovu nad Černou také vstoupili. Soupeř byl běhavý a rychlý, ale nestačil na nás v technice a taktice. Kluci dobře drželi stanovenou strategii, založenou na aktivní krytí prostoru před bránou, roztáhnutí hry v útoku a rychlé přihrávky od zdvojeného hráče se střelou z první. Během prvních 5 minut hry bylo víceméně rozhodnuto, když jsme se ujali vedení 3:0. Za stavu 5:1 jsme ve druhém poločase mohli střídat všechny hráče a nakonec zvítězili po pěkném výkonu 5:2. Atraktivní herní styl ocenilo i publikum.

Do druhého zápasu nastupovali kluci proti škole z Bechyně už v roli favorita a jako by předpokládali, že pouhé postavení se na hřiště nám přinese ovoce v podobě vítězství. Opak byl pravdou a soupeř se držel a dorážel všemi možnými způsoby. Jejich gólman se srdnatě držel a pochytal plno našich nebezpečných střel. Ani první náš gól v utkání je nezlomil a důraz jim přinesl vyrovnání na 1:1. Opět se hrálo většinou obranné polovině soupeře, ale vykřesali jsme pouze chatrné vedení 2:1. Po prostřídání jsme vlili nové síly na hřiště a konečně začaly padat góly. Postupně jsme navyšovali náskok a šanci mohla dostat celá střídačka. Konečné vítězství 7:1 bylo zasloužené.

A jak jsme dopadli? Samozřejmě, že znovu vítězně a mladí florbalisté se připojili jako vítězové krajského kola, k házenkářkám III. kategorie a basketbalistkám IV. kategorie a hráčkám stolního tenisu IV. kategorie naší školy. Letos tímto turnajem pravděpodobně chlapci končí, jelikož AŠSK nestihne bohužel pořádat republikové soutěže.

Sestava týmu: Jakub Veselka, Jakub Vršek, Petr Baloušek, Denis Ředina, Matěj Svoboda, Filip Janda, Lukáš Janda, Aneta Stehlíková, Krištof Hejtmánek, Petr Zdvořáček, Jakub Žilák