Vyberte stránku

                Již tradičně se hrál na ZŠ F. L. Čelakovského školní florbalový turnaj tříd. Letošní rok se program her posunul z Vánočního období až na poslední dny školy a to 28. a 29. června 2021. Bylo znát, že žáci jsou hladoví po sportu
 a přihlásilo se do turnaje úctyhodných 14 týmů a 94 hráčů. Třídy hrály ve dvou sedmičlenných skupinách. Každá třída odehrála minimálně 7 utkání a 2 nejlepší ze skupiny hráli o jeden zápas navíc (semifinále). Jako úspěšná florbalová škola jsme roky čekali na mantinely a letos se nám konečně poštěstilo a žáci si vyzkoušeli florbal ve zbrusu nových kulisách – mantinelech, které přispěly ke zkvalitnění a zrychlení hry. Mantinely škola zakoupila prostřednictvím dotačního programu Podpora sportu, Opatření č. 2: Obnova vybavení sportovišť a jejich zázemí na základě Smlouvy o poskytnutí dotace SDO/OEZI/1181/21, Registrační číslo projektu 416-02-020/21.

                O co se hrálo? Turnaj se hraje pro radost i lásku ke sportu a letos po velmi vyrovnaném průběhu si mnozí odnáší skvělý pocit ze hry i euforii po výborných výkonech. Každým rokem si vítězná třída odnáší putovní pohár
a dále pro ty na stupních vítězů jsou připraveny sady medailí a všechny zúčastněné týmy získávají diplom.

                Průběh turnaje. Zápasy byly často vyrovnané. Většina utkání končila remízou či vítězstvím o jeden nebo dva góly. Také se rozhodovalo v posledních minutách hry a dokonce i při samostatných nájezdech. Osm týmů mohlo bojovat o mety nejvyšší, ale jak to ve sportu bývá, vyhrává jen jeden. A komu se podařilo stanout na vrcholu? Po velkém boji a krásných akcích se radovala 7. A, která tím obhájila titul z loňského školního roku. Svou korunu
si ovšem museli letos opravdu vydobýt, jelikož soupeři nebyli horší. Největším překvapením turnaje je finalista soutěže 5.D, kde po dech beroucích utkáních i samostatných nájezdech v semifinále vyzvali obhájce a nechybělo mnoho a překvapení mohlo být ještě větší. Podlehli po boji 5:4, i když v utkání 2x vedli a poslední rozhodující gól padl pár vteřin před koncem zápasu. O 3. místo se popasovala 9. B a 9. A. Větší radost na konce měli žáci 9. B, finalisté loňského roku, kteří na samostatné nájezdy rozhodli o vítězství pro svou třídu v poměru 3:2.

                Pochvalu si zaslouží všichni účastníci za zajímavá a napínavá utkání, předvedené výkony a chuť si zasportovat. Poděkování patří i fandům, kteří se zasloužili o bouřlivou florbalovou kulisu, Krajskému úřadu Jihočeského kraje
za dotaci v rámci Podpory sportu (nákup florbalových mantinelů)
a v neposlední řadě velké díky našim rozhodčím, bývalým úspěšným žákům naší školy a také týmu zapisovatelů a pomocníků z řad 9. A a 9. B.

Děkuji za povedený turnaj! A při florbalu v příštím školním roce opět na viděnou.

Další fotky z turnaje jsou na stránkách školy: https://www.zsflc.cz/

Mgr. Jan Pňáček