Vyberte stránku

Turnaj okresního kola florbalistů 4. a 5. tříd

Naše škola F.L. Čelakovského, společně s DDM Strakonice pořádala okresní kolo florbalu. V družstvu mohla startovat děvčata i chlapci ze 4. a 5. tříd. Tento, v posledních letech stále rostoucí sport, potvrdil svou oblíbenost mezi žáky a turnaje se účastnilo úctyhodných 10 týmů. Což je po pandemických opatřeních z let minulých, jednoznačně největší počet. I úroveň celého turnaje a vyrovnanost výkonů podtrhla úspěch této akce. Žádný ze zúčastněných týmů neodešel bez porážky a dokonce i vítěz jednou padl v základní skupině.

Cílem turnaje bylo, aby si dobře zahráli všichni. Každý tým odehrál minimálně 5 zápasů, a to 4 v základní skupině a poté o umístění. První dva ze skupiny se dostali do semifinále, kde žáci bojovali o nasazení do finále a boje o třetí místo, tedy 4 družstva hrála 6 zápasů.

A jak si vedla naše škola? V prvních dvou zápasech jsme si teprve zvykali na sestavení jednotlivých útoků a postupem turnaje zlepšovaly pohyb po hřišti i taktiku. Do vyřazovacích bojů jsme již mohli nastoupit s týmem, který je ukázněný, táhne za jeden provaz a hraje s nasazením s vidinou jasného cíle – vítězství. V základní skupině jsme měli nejlepší skóre a to 20:2, ale zaváhali jsme s týmem z Blatné, který nás porazil těsně 2:1. Postup z druhého místa nás neminul a proti nám stál soupeř z Dukelské školy. Kluci svým výkonem nedali od prvních minut žádnou šanci vítězi druhé skupiny a uštědřili Dukle jasnou porážku 4:1. Ve finále nás čekala škola Povážská, která si poradila s vítězem naší skupiny s Blatnou 2:0. Finále tedy bylo FLČ : Povážská. Do zápasu jsme šli s nasazením sobě vlastní a kluci hráli téměř bez chyb a za chvilku jsme se ujali vedení. I po zbytek zápasu jsme tlačili ve velice hezkém zápase, drželi taktovku. Kluci zápas dotáhli do vítězného konce 3:0. Vítězství!

Potlesk a pochvala patří všem hráčům, kteří se zúčastnili turnaje, za předvedené výkony a sportovní atmosféru v celém turnaji Obrovská gratulace našemu vítěznému týmu, který vybojoval účast v krajském kole v Kaplici 26.4.2022 v nejlépe obsazeném a vyrovnaném turnaji v roce.

Sestava družstva: Kryštof Hejtmánek, Petr Zdvořáček, Martin Tomšovic, Jakub Vršek, Jakub Veselka, Denis Ředina, Petr Baloušek, Jakub Žilák, Matěj Svoboda, Kryštof Bouček, Martin Hlinka, Filip Janda, Lukáš Janda, Aneta Stehlíková