Vyberte stránku

Logická olympiáda Mensy 2023
V letošním roce se Logické olympiády, kterou pořádá Dětská Mensa (organizace zastřešující děti s nadáním), zúčastnilo z naší školy 21 žáků z prvního i druhého stupně. Měli jsme tedy zastoupení ve všech kategoriích.

 1. stupeň
  V kategorii A1 poprvé soutěžili naši prvňáčci. Velmi pěkné umístění si odnesl Tomáš Babka z 1. A, který se v konkurenci 145 žáků umístil na velmi pěkném 20. -27. místě. Pěkný výkon podala i Rozárka Jeřábková, rovněž z 1. A.
  V kategorii A2 soutěžilo v kraji 183 řešitelů. Radost nám udělal výsledek Matyáše Kořána a Tomáše Růžičky (oba z 2. D), kteří se stejným počtem bodů obsadili 22. – 33. místo. Pěkným výsledkem bylo i umístění Jana Housky (2. C) a Kristýny Nevařilové (2. D).
  Kategorie A měla již velmi silné zastoupení – v našem kraji 844 soutěžících. Skvěle zabodovali: Jan Beníšek (4. A) 49. – 54. místo, Vítek Straka (3. B) 59. – 60. místo.
  Gratulujeme nejen jim, ale i dalším řešitelům z 1. stupně – Davidu Kozyrovi (1. A), Nelly Jelínkové (2. D), Janu Valešovi (3. D) a Lucii Winklerové (4.C).
 2. stupeň
  V kategorii B soutěžilo 9 žáků. V našem kraji změřili své síly s 1607 soutěžícími. Výborných výsledků dosáhli:
  Lukáš Bouček (7. C) – 90. – 93. místo
  David Beníšek (8. C), Vojta Fuščič (7. A), Paulík Tomáš (9. A), Peller Adam (9. B) a Barbora Vojáková (6. C), Gyebi Ababio Filip (9. B), Lopatka Dan (7.B) a Šonský Josef (6. C).
  Také všem gratulujeme.

Děkujeme všem žákům za odvahu a odhodlání. Ve velké konkurenci se neztratili, můžeme na ně být právem pyšní.