Vyberte stránku

Za Maryšou do Prahy

V pondělí 13.6.2022 se žáci devátých ročníků vydali na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem bylo Národní divadlo, kde žáci zhlédli představení Maryša. Z krásných míst v 1. – 9. řadě sledovali známé české herce (Pavla Beretová, David Prachař, Vladimír Javorský, Taťjana Medvecká aj.) a jejich skvělé herecké výkony. Tvůrci toto známé dílo bratří Mrštíků pojali moderně a nabídli divákům dostatek prostoru k přemýšlení o lidských vztazích. Po představení proběhla zajímavá beseda s herci a s dramaturgyní Národního divadla. Žáci získali mnoho informací o přípravě divadelního představení, o herecké profesi a o použitých divadelních prostředcích v tomto představení. Návštěva Národního divadla i samotné představení na žáky silně zapůsobily, což bylo patrné z jejich rozhovorů na zpáteční cestě autobusem. @