Vyberte stránku

                Dne 30.4.2024 se vydaly osmé ročníky a zájemci z řad školního parlamentu na exkurzi do ZOO Praha, kterou nám zorganizovala paní učitelka Staňková v rámci přírodopisu. Sešli jsme se před sedmou hodinou před školou. Bylo krásné slunečné ráno a s chutí jsme nastoupili do dvou autobusů. Cestou jsme si upřesnili program a rozdělili se do skupinek po 3-4 žácích. Každá skupina dostala mapu ZOO a pracovní list s úkoly k vyplnění, které připravily paní učitelky Prušáková a Janebová.

                Do ZOO jsme dorazili lehce po deváté hodině. Krásné počasí vylákalo spoustu lidí na návštěvu, a tak už 15 minut po otevření bylo v zahradě přes tisíc návštěvníků. Skupinky vyrazily plnit úkoly z pracovního listu a první setkání bylo na dvou stanovištích po dvou hodinách. Děti si vybraly to, u kterého byly blíž. Všichni dorazili a pak mohli pokračovat na další lov beze zbraní. Zájemci s paní učitelkou Janebovou vyjeli lanovkou do horní části ZOO a pak se opět skupinky sešly. To byl jeden z úkolů dne: držet se pohromadě a spolupracovat. I setkání po dalších dvou hodinách proběhlo bez problému. Zahrada je velmi rozmanitá, a i když někteří stálí obyvatelé ZOO odpočívali v horkém dni někde v úkrytu, viděli jsme gorilí miminka, žirafy, tygry, krmení tučňáků, dovádějící lachtany, mrštné vydry….

                Sraz před odjezdem byl u vchodu, kterým jsme vešli, takže všichni dorazili včas. Krásné počasí přispělo k příjemné a pohodové atmosféře a díky úkolům děti prakticky prošly celou zahradu. Do Strakonic jsme přijeli po páté hodině a myslím, že by se nenašel nikdo, komu by se poslední dubnový den nelíbil.

Mgr. Lada Španihelová

Mgr. Pavla Prušáková

Mgr. Tereza Mašátová

Mgr. Klára Janebová

Jana Mayerová