Vyberte stránku

PROGRAM

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

Naším hlavním cílem je umožnit žákům podílet se na chodu školy a diskutovat o dění ve škole. Žáci mohou prostřednictvím parlamentu a svých třídních zástupců vyjadřovat názor na situaci ve škole, přinášet náměty na zlepšení školního prostředí a navrhovat různé projekty a akce, které by chtěli zrealizovat.

Školní rok 2021/2022

“Jen růžová to může být tydydududydydududypdyp…” 2021/2022

Po dlouhé odmlce jsme se opět sešli ve škole. A abychom si zpříjemnili začátek školního roku, tak jsme si oblékli růžovou. Podívejte se, jak se nám to povedlo!

ŽP

TURNAJ V PING-PONGU (OD ÚNORA 2020)

Žáci druhého stupně měřili své síly v ping-pongovém turnaji, utkali se spolu žáci z různých tříd i různých ročníků, takže se vzájemně poznávali a pobavili. Turnaj jsme bohužel kvůli uzavření škol nedohráli a on-line se nám jej dokončit nepodařilo. 🙂

MAŠKARNÍ PLES PRO 1. STUPEŇ (21. 2. 2020)

V pátek 21. 2. 2020 jsme s dětmi uspořádali maškarní ples pro mladší spolužáky z 1. stupně. Tělocvična školy se pro tento den proměnila v taneční sál plný strašidel, princezen, pirátů, udatných rytířů a dalších krásných postaviček. Zahráli jsme si různé hry, nemohly chybět soutěže a samozřejmě pořádná hudba a tanec. Všichni jsme si tento den užili a opravdu se pobavili.

NÁVŠTĚVA Z DOMOVA PRO SENIORY U NÁS VE ŠKOLE (PROSINEC 2019)

Dnes 18. 12. jsme na naší škole už podruhé uvítali vzácnou návštěvu. Přišli se za námi opět podívat klienti z Domova pro seniory ve Strakonicích. Společně jsme si prohlédli školu a zavzpomínali na to, jak vypadala výuka před desítkami let a co všechno se od té doby změnilo. Babičky a dědečkové si znovu vyzkoušeli, jaké to je usednout zpátky do školních lavic, absolvovali výuku hudební výchovy, seznámili se s moderními technologiemi a dozvěděli se něco o historii naší školy. Na závěr jsme se přesunuli do vánočně vyzdobené školní jídelny, zazpívali jsme si koledy a na posilněnou jsme si dali cukroví a výborný punč, který pro nás připravily paní kuchařky. Jsme moc rádi, že se tato akce zopakovala, děkujeme za návštěvu a doufáme, že se opět společně potkáme. Všem, kteří se na přípravě setkání podíleli, moc děkujeme.

PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ V DOMOVĚ SENIORŮ (LISTOPAD 2019)

Strávili jsme krásné předvánoční dopoledne se seniory, vytvářeli jsme s nimi vánoční dekorace a pomohli jsme jim rozmístit vánoční výzdobu po domově. Vyprávěli jsme si o tradicích a o tom, jak se Vánoce od dob jejich dětství změnily. Hráli a zpívali jsme společně vánoční koledy, čehož se naši žáci perfektně ujali. Ačkoli to původně nebylo v plánu, zpěv koled měl u seniorů veliký úspěch. Povídání s klienty bylo často dojemné a pro děti určitě poučné. Vůbec se nám nechtělo zpátky do školy.

PŘÍMÉ VOLBY NOVÝCH ČLENŮ (ZÁŘÍ 2019)

Na začátku školního roku proběhly volby nových členů – především z pátého ročníku. Většině ostatních ještě funkční období pokračovalo.


DEN DVOJČAT (LEDEN 2019)

Ve středu 30. 1. se na naší škole konal Den dvojčat. Každý, kdo toužil po sourozenci, si dnes mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je mít dvojče, které vypadá úplně stejně. Jak se nám to povedlo, posuďte sami. 🙂

NÁVŠTĚVA Z DOMOVA PRO SENIORY VE STRAKONICÍCH (PROSINEC 2018)

Dnes 20. 12. jsme na naší škole uvítali vzácnou návštěvu. Přišli se za námi podívat klienti z Domova pro seniory ve Strakonicích. Společně jsme strávili příjemné předvánoční dopoledne, prohlédli jsme si školu a zavzpomínali na to, jak vypadala výuka před desítkami let a co všechno se od té doby změnilo. Zhlédli jsme vystoupení deváťáků, zazpívali jsem si koledy a na posilněnou jsme si dali cukroví a výborný puč, který pro nás připravily paní kuchařky. Zkrátka jsme se naladili na Vánoce. Děkujeme za návštěvu a doufáme, že se podobné setkání neuskutečnilo naposledy. Všem, kteří se na přípravě setkání podíleli, moc děkujeme.

STRÁŽNÝ ANDĚL (17. – 19. PROSINCE 2018)

Žáci ve všech třídách si tajně vylosovali lísteček se jménem některého svého spolužáka a měli za úkol chovat se k němu po dobu tří dnů pěkně – pomáhat mu s učením a úkoly, zvednout mu židli, dohlížet na něj, více si s ním povídat, dát mu malý dárek… možností bylo spoustu. Poté všichni zkoušeli hádat, kdo byl právě jejich strážným andělem.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA VE STRAKONICKÉ NEMOCNICI (PROSINEC 2018)

Dne 5. 12. se 5 členů našeho parlamentu (Zuzana Hřídelová, Eliška Kolesová, Nela Stránská, Jan Lelek a Vladyslav Kinash) proměnilo v anděly, čerty a Mikuláše. Vydali se rozdávat nejen dárky, ale i radost do strakonické nemocnice. Všechny malé pacienty i sestřičky moc potěšili. Zúčastnili se také rozsvěcování vánočního stromečku v areálu nemocnice. Byl to velmi příjemně strávený podvečer.

TURNAJ V PIŠKVORKÁCH (ŘÍJEN/LISTOPAD 2018)

Žáci druhého stupně opět poměřili své síly v piškvorkách. Po řadě napínavých duelů známe jména třech nejlepších. Na třetím místě skončil Jonáš Strnad z 6. B, druhé místo obsadila Ema Sokolová ze 7. A a vítězem se stal Václav Miklas z 9. A. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům moc gratulujeme.

VÁNOČNÍ POSEZENÍ V DOMOVĚ SENIORŮ (LISTOPAD 2018)

V úterý 27. listopadu jsme se opět vydali za klienty do domova seniorů. Příjemné dopoledne jsme strávili povídáním o nadcházejícím adventu, vyráběním vánočních hvězd a zpíváním koled. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

MEZINÁRODNÍ DEN LASKAVOSTI (13. LISTOPADU)

V úterý 13. 11. u nás na škole proběhl DEN LASKAVOSTI. V tento den jsme na sebe byli všichni hodní a snažili jsme si pomáhat. Učitelé nám nedávali žádné testy a domácí úkoly, my jsme byli na oplátku alespoň v tento den vzornými žáky! 🙂


DEN OTEVŘENÝCH KRABIČEK (KVĚTEN/ČERVEN 2018)

Žáci měli v těchto dnech možnost sdělit učitelům své názory prostřednictvím vzkazů, které vkládali do předem připravených krabiček se jmény učitelů. O akci byl velký zájem, děkujeme všem za účast. 🙂

BAREVNÉ DNY (KVĚTEN 2018)

V letošním roce se třídy s učitelským sborem opět utkaly v módní soutěži. Letošní dress code se nesl ve znamení květin, geometrických vzorů a vojenského stylu.

TURNAJ V PING-PONGU (KVĚTEN 2018)

Již druhým rokem svedli žáci druhého stupně několik desítek soubojů ve stolním tenise. Soutěžící i jejich fanoušci si soutěž užili.

VALENTÝNSKÉ PŘÁNÍ (ÚNOR 2018)

Členové parlamentu vyrobili pro své spolužáky a učitele valentýnská přání, která ostatním rozdávali hned po příchodu do školy. Srdíčka, do kterých napsali, proč je mají rádi a čeho si na nich váží, všem udělala radost.

VÁNOČNÍ POSEZENÍ V DOMOVĚ SENIORŮ (PROSINEC 2017)

Strávili jsme několik velice příjemných předvánočních chvil se seniory, hráli a zpívali jsme koledy, zdobili perníčky i vánoční stromky, vyprávěli si o tradicích, bylo nám hezky. Setkání bylo dojemné a pro děti určitě poučné. Jsme rádi, že tato akce proběhla.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA PRO 1. STUPEŇ (PROSINEC 2017)

Parlamenťáci připravili pro děti prvního stupně nadílku spojenou s různými pekelnými hrami a soutěžemi, nesměly chybět sladké odměny pro hodné děti a uhlí pro hříšníky.

PIŠKVORKOVÝ TURNAJ (LISTOPAD 2017)

Žáci poměřili své síly v piškvorkovém turnaji, který probíhal napříč ročníky, takže se žáci pobavili a vzájemně lépe poznali.

HALLOWEENSKÉ SOUTĚŽENÍ (ŘÍJEN 2017)

V říjnu si děti ze školního parlamentu připravili pro své spolužáky hrůzostrašná stanoviště se spoustou strašlivých úkolů, kterých se ovšem ostatní s odvahou zhostili.

PŘÍMÉ VOLBY NOVÝCH ČLENŮ (ZÁŘÍ 2017)

Přes prázdniny jsme nabrali síly a jdeme opět do práce i s novými posilami! 🙂


TURNAJ V PING PONGU (BŘEZEN 2017)

V březnu proběhl na naší škole turnaj ve stolním tenise. Do boje se pustilo téměř 100 žáků od 5. do 9. tříd, ostatní ze všech sil fandili. Zahrát si zkusili (více či méně úspěšně) i učitelé. Zápasy byly vyrovnané, a tak jsme do polední chvíle nevěděli, jak vše dopadne. Po napínavých závěrečných utkáních jsou výsledky následující: Na třetím místě skončil Lukáš Pomej z 6. B, druhé místo obsadila Eliška Strnadová z 9. B a vítězem se stal Michal Ředina z 5. B. Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za účast a sportovního ducha. Jsme rádi, že i po turnaji tráví žáci přestávky hraním ping pongu, a zlepšují tak formu pro další klání.

DEN UČITELŮ (28. 3. 2017)

Ke Dni učitelů jsme pro naše skvělé kantory připravili malé překvapení. Napekli jsme výborné muffiny a křupavé croissanty a přichystali chlebíčky. Pohoštění jsme odnesli do sborovny a předali učitelům. Doufáme, že si na dobrotách pochutnali.

KARNEVAL (10. 2. 2017)

V pátek 10.2. jsme pro žáky prvního stupně připravili karneval. Vyzdobili jsme tělocvičnu, přichystali občerstvení, oblékli masky a už jen čekali na princezny, víly, kovboje, zvířátka, čarodějnice, postavy z Mrazíka, piráty, kouzelníky, kostlivce a další kostýmy, které brzy zaplnily sál. Nemohly chybět nejrůznější soutěže, ptačí tanec a zábava. Doufáme, že se karneval všem líbil a užili si ho tak jako my. Dětem i učitelkám moc děkujeme za skvělou atmosféru.

BOWLING (21. 12. 2016)

Poslední sezení roku 2016 jsme s parlamentem uspořádali v pizzerii. Pochutnali jsme si na výborném jídle a změřili síly v bowlingu. Podpořit nás přišli i bývalí členové, takže jsme si užili spoustu legrace. Uzavřeli jsme tím povedený rok 2016 a doufáme, že i v následujícím roce odvedeme pro naši školu plno záslužné práce.

NÁVŠTĚVA DOMU SENIORŮ (PROSINEC 2016)

Před Vánoci jsme se vydali do místního pensionu, abychom se seniory strávili pár předvánočních chvil. Rozdali jsme jim vyrobená vánoční přání, povídali jsme si o vánočních tradicích, zážitcích a dárcích, srovnávali vánoční zvyky. Zazpívali jsme si společně koledy, nazdobili jsme voňavé perníčky a ozdobili několik stromků. Prožili jsme moc pěkné dopoledne a doufáme, že se z této akce stane tradice.

PODZIMNÍ TROJBOJ (22. – 24. 11. 2016)

Minulý týden uspořádal náš školní parlament pro své spolužáky a učitele originální soutěž nazvanou Podzimní trojboj. Tato netradiční akce probíhala tři dny. Utkali jsme v následujících disciplínách: Den naruby, Pyžamový den a Podzimní fotografie.

V úterý 22. 11. se konal Den naruby. Jak už název napovídá, dívky přišly převlečeny za chlapce a naopak. K vidění byly zajímavé modely. Děvčata si nasadila kšiltovky a oblékla košile, kraťasy a obleky – jednoduše vše, co skříň bratrů, otců a manželů nabídla. Co se chlapců týče, ti poznali těžký úděl všech dívek a někteří museli vstávat i o hodinu dříve než obvykle, aby stihli aplikovat všechnu kosmetiku a natáhnout punčocháče. V podání chlapců jsme mohli obdivovat šaty a těsné minisukně, dokonalou chůzi na podpatcích a třpytivé šperky.

Ve středu 23. 11. byl na programu Pyžamový den. Úkolem všech žáků a učitelů bylo přijít tak, jak „vstali z postele“. Opět jsme viděli pozoruhodné outfity – župany a teplé pantofle, masky na spaní a pleťové masky, pyžama po dědečcích, zvířecí dupačky. Nemohly chybět ani polštářky a plyšáci. Některé učitelky si dokonce zapomněly sundat natáčky.

Klání vyvrcholilo ve čtvrtek 24. 11. Třídy musely spolupracovat a vytvořit společnou fotografii s podzimní tématikou.

S úkoly si všechny třídy poradily na výbornou, proto byly výsledky velmi těsné. Třetí místo obsadila třída 5. A paní učitelky Johanesové, na druhé pozici skončila třída 5. B paní učitelky Švecové a první se umístila třída 9. A paní učitelky Hrdličkové.

Pro vítěze upekli sladké odměny Adélka Chvostová z 8. A, Jakub Šulc ze 7. B a Barča Bočková z 8. C. Dorty byly skvělé, všem moc děkujeme.

MÁJOVÝ FOTOKOUTEK (2. – 4. 5. 2016)

V týdnu od 2. 5. máte jedinečnou příležitost získat netradiční májovou fotografii v našem fotokoutku na Jezárkách. Těšíme se na Vás!

BAREVNÉ DNY (21. – 23. 3. 2016)

V těchto dnech jsme v souvislosti se začátkem jara vyhlásili soutěž „Barevný týden“. V této soutěži se utkaly jednotlivé třídy i pedagogický sbor. Na každý den byla vylosovaná jedna barva (pondělí – žlutá, úterý – růžová, středa – zelená), do které se potom oblékla celá budova Jezerní. Za každý kus oblečení dané barvy byl přičten soutěžícím jeden bod. Propukl boj a výsledky jsou následující. Na třetím místě skončila třída 9. A (třídní učitelka Pavla Prušáková), druhé místo obsadila třída 6. B (třídní učitel Jan Pňáček), a zvítězili žáci 8. A (třídní učitelka Věra Hrdličková). Celkové vítězství ovšem připadlo učitelům. Obrovské poděkování patří dívkám z 9. A, které vítězům upekly výborné dorty. Všichni si soutěž moc užili.

NÁVŠTĚVA PARLAMENTU V BLATNÉ (4. 3. 2016)

V pátek 4. 3. jsme s parlamenťáky navštívili ZŠ T. G. Masaryka v Blatné. Členové místního parlamentu nás pozvali, abychom se seznámili a poznali, jak jejich parlament funguje. Připravili pro nás pěkný program se spoustou aktivit. Provedli nás po škole, ukázali nám své projekty, díky kterým patří k uznávaným školním parlamentům. Diskutovali jsme o zajímavých tématech, zahráli jsme si společně různé zábavné hry, což napomohlo seznamování. Děti se spřátelily a den si moc užily. Těšíme se na další spolupráci s blatenskými parlamenťáky a budeme moc rádi, když se k nám také přijedou podívat.

VALENTÝNSKÉ POHLAZENÍ (12. 2. 2016)

Parlamenťáci chtěli udělat radost svým spolužákům a učitelům, proto pro ně připravili valentýnská přání. Srdíčka, do kterých napsali, proč je mají rádi a čeho si na nich váží, potěšila všechny.

ZRCADLA (únor)

Parlamenťáci předložili vedení školy ke schválení projekt týkající se nainstalování zrcadel na toalety. Návrh byl schválen a žáci se už na zrcadla moc těší.

PARLAMENT NAVRHL A SCHVÁLIL PRAVIDLA POUŽÍVÁNÍ ŠKOLNÍCH ZÁCHODŮ (leden)