Vyberte stránku

LVVZ Klínovec 3. – 7. Ledna 2022 

Téměř po dvou letech se mohla vypravit naše škola konečně na lyže. I přes komplikace ohledně testování a dalších nařízení vlády, se odjíždělo dle harmonogramu, již 3.1.2022 ráno od školy. Po 3,5 hodiny jízdy se naším domovem stal na 5 dní Boží Dar v Krušných horách pod Klínovcem.  

Po příjezdu, ubytování a prohlídce obce jsme našli také zbytky sněhu, na kterém se předvedly naše lyžařské dovednosti. Žáci se rozdělili do 4 skupin, ve kterých o ně pečovali zkušení instruktoři. Během pobytu a lyžařského výcviku jsme na vlastní „kůži“ pocítili, že na horách se počasí mění rychle a vyzkoušeli si lyžování za mírného deště, hustého sněžení, mlze, ale také za slunečné azurové oblohy. Z jarní krajiny se do dvou dnů stala zimní pohádka. Díky obětavosti pana řidiče a dobré kuchyni, jsme prožili krásný týden plný zlepšování se v lyžování, zábavy, tréninku, ochutnali léčivé prameny v Karlových Varech, dozvěděli se o bezpečnosti na horách, výstroji a výzbroji lyžaře, technice i historii lyžování. Všichni absolvovali závod v obřím slalomu na výbornou. 

Na sjezdovkách jsme najezdili bez zranění téměř 16h. Všichni si vezeme domů plno zážitků a dobré nálady. Pochvalu zaslouží celý kurz, který bez potíží proběhl pro naši školu poprvé krásném skiareálu v Krušných horách na Klínovci. Všem patří velké díky! Loučí se účastníci zájezdu ze 7.A, 7.B a 8.A. Nyní je jen otázkou…kdy příště?