Vyberte stránku

LVVZ 2022 28.2. – 4.3. 2022 „druhá expedice“

                Naše škola uspořádala druhý turnus lyžařského výcviku v Krušných horách na Klínovci v tomto roce. Tentokráte jsme si nemohli vybrat a přát lepší počasí. Boží Dar nás přivítal slunnou atmosférou a 90 cm sněhu na sjezdovkách. Přímo pohádková krajina pro 38 žáků 6 dospělých. Nejen, že nás provázelo Slunce celý týden, ale také teploty byly shovívavé a my jsme trefili top sezóny. Zažili jsme otevřený celý areál 31,5 km sjezdovek na 11 vlecích a 5 lanovek. První svah Za Prahou, kde jsme mohli předvést naše dovednosti, byl přímo nad naší chatou Dandie a později nám sloužil jako výtah na areál Neklidu a také samotný Klínovec, kde si všichni účastníci zájezdu zalyžovali. Během volného půldne se naše „sjezdařská“ skupina proměnila v turisty, vychutnávající si krásy a minerální prameny Karlových Varů. Předposlední den se konaly závody ve slalomu, kde se prosadili na startovním poli i začínající lyžaři a nebylo výjimkou, že za sebou nechali i některé matadory z prvního družstva. Večer se předávaly nejen medaile, ale také se testovala znalost, nabitá nejen z večerních přednášek.  Co trošku kazilo, jinak krásný týden, byla mluva a chování některých jedinců. Věřím, že si příště dají více záležet, aby na ně bylo větší spolehnutí.