Vyberte stránku

Kluci již podruhé v řadě vyhrály krajské kolo Čeps Cupu a letos se po odmlce konalo i republikové finále. Do této závěrečné fáze turnaje se probojovalo nejlepších 16 škol z více jak 1000 zúčastněných. Již jenom účast v takto prominentní společnosti je velkou událostí pro mladé florbalisty. Tým těsně před odjezdem provázel nemalé komplikace. Dva důležití hráči dobírali antibiotika a další pohroma přišla o víkendu, kdy se zranila velká opora týmu – brankář. Ihned v pondělí se konal kvalifikační turnaj, který měl určit zástup za naší brankářskou jedničku. Tímto děkuji paní učitelce Čudanové za organizace a pomoc při výběru gólmana. Nakonec se tedy přeci jen jelo a tým byl připraven poměřit síly s nejlepšími v republice. Turnaj se hrál na 4 skupiny, kde vždy 2 přední celky postoupili do klání o mistrovský pohár. Naše skupina D byla již od pohledu velmi silná. První zápas nám nevyšel podle představ. Silový soupeř hrál tvrdě do těla a dokonce pohmoždil i našeho kapitána, naštěstí mohl zasáhnout do dalších zápasů. Porážka nic neřešila a před námi byl další soupeř, Lubina. Bohužel ani tento tým nebyl v našich možnostech a věděli jsme, že poslední zápas skupiny nás čeká dosud neporažený tým z Uherského Brodu. Do tohoto utkání jsme konečně vkročili podle plánovaného scénáře a bez nervů. Kluci makali a vyvíjeli tlak na soupeře. Co bylo nejdůležitější, konečně začala probíhat spolupráce na hřišti a padat góly. Zaskočený soupeř jen ke konci hry snižoval a my se radovali z vítězství 6:4. Přesto jsme spadli do poslední skupiny, kde se hrálo o 12. místo. V nové skupině jsme začali povedeně a to těsným vítězstvím 1:0. Další klání už se tolik nevydařilo a v posledním nadějném měření sil nakonec kluci podlehli Tupolevově 3:2. Celkem tedy 15. místo, ale kluci rozhodně ostudu neudělali a dokázali hrát v konkurenci těch nejlepších. Může nás těšit, že i naše skupina byla jedna z nejsilnějších, protože nakonec týmy ze skupiny D obsadili 2. a 4. místo a i třetí tým skupiny vyhrál souboj o 9. místo. Věřím, že si to hráči užili a přivezli si i pár věcí na památku a samozřejmě cenné zkušenosti a zážitek. Na oficiální fotky z turnaje je odkaz pod textem a několik fotek je i na stránkách školy. Velká pochvala a potlesk pro naše šikovné kluky! 

ČEPS Cup – finálový turnaj – kategorie chlapci | Flickr 

Sestava týmu: Zdvořáček Petr, Raba Matyáš, Hejtmánek Kryštof, Tomšovic Martin, Gyebi-Ababio Max, Tomšovic Jan, Beníšek Jan, Stehlík Tomáš, Šipoš Damián