Vyberte stránku

Florbalisté opět postupují!

Kluci ze 3.-5. tříd se nominovali vítězstvím v okresním kole do krajského turnaje Čeps Cupu v Milevsku. Tým byl již posílen o marody, přesto nás nečekala procházka růžovou zahradou. Turnaje se tentokrát zúčastnilo 10 nejlepších týmů Jihočeského kraje. Naše škola reprezentovala Strakonický okres. Ve skupině, naší sílu a někdy i psychiku prověřili postupně 4 týmy. Prvním z nich byla Třeboň, která nastoupila pouze se 4 hráči. Rozhodně, to ale nebyl tým, který je radno podcenit. Zápas jsme prohrávali a nakonec soupeře udolali rychlou hrou v poměru 4:2. Druhý zápas si užili všichni a předvedli ve hře jasnou dominantu. Vítězství 6:0 nám ušetřilo plno sil. Třetím soupeřem byly Dražice, které prověřily převážně naší trpělivost a psychickou odolnost. Rychlé vedení protivníka a tvrdá až agresivní hra, zacloumala hráči v našich řadách. Naštěstí po vystřídání, uklidnění a nové taktice jsme pomalu začali nabírat správné tempo. Sice pořád nám soupeřova branka zůstávala zakletá, ale to nemělo trvat pořád. Minutu před koncem kluci zápas otočili a radovali se z vítězství vybojovaného 2:1. Posledním vyzyvatelem ve skupině byla Písecká Husovka – tým který má kompletní florbalovou sestavu. Stačila nám remíza na postup z prvního místa ve skupině. Zápas se vyvíjel dokonale. Hned od prvních okamžiků gól a za chvíli další. Soupeř měl problém se vůbec dostat ke střele. Po prostřídání sice dali písečtí gól, ale to už bylo vše, co zápas nabídl a my se opět radovali z vítězství 2:1.

V semifinále nás čekali druzí ze skupiny B. Hokejisté z Českých Budějovic, Grünwaldovka. Zápasu jsem se obával protože jejich rychlost a tlak na míček byli příkladné, ale v obraně jejich síla rozhodně nebyla a Tygři z FLČ si otevřeli střelnici. Od začátku padalo dostatek gólů a za každý soupeře dva pro nás! Ovšem musíme se poučit, jak hrát efektivně při zdvojení J. Konečný výsledek 6:3 a postup do finále turnaje! Nádhera! V něm se setkali dosud jediné dva neporažené týmy. FLČ a Dubeňáci. Finále bylo z naší strany nejpovedenější zápas a všichni si v něm zahráli dostatečně. Od prvních chvil nebylo pochyb, kdo jsou pány hřiště a podle toho také vypadal výsledek. Lehkým vítězstvím 4:1 si kluci zajistili znovu postup! Tím ještě nedočetli svou pomyslnou poslední kapitolu a otevřeli další, která je bude čekat pravděpodobně v Praze na mistrovství ČR Čeps Cupu ve florbale. Držíme palce, aby se tento tým stal nejúspěšnějším a překonal tak dvě 4. místa z minulosti. Kluci do toho!

Sestava týmu: Krištof Hejtmánek, Martin Tomšovic, Jan Tomšovic, Jan Beníšek, Tomáš Stehlík, Max Gyebi-Ababio, Roman Král, Damián Šipoš a gólman Petr Zdvořáček.

Nástup před finále