Vyberte stránku

Ve dnech 21.2. a 22.2.2024 naše škola pořádala, již tradičně, největší turnaj základních škol a to ve florbale. Bohužel AŠSK nám letos vůbec nepomohla a tak jsme setkání florbalistů uspořádali díky startovnému přihlášených. Ve středu proběhla soutěž mladších, tedy 6.a 7. tříd a ve čtvrtek si zahráli žáci 8. a 9. tříd. Každé kategorie se účastnilo 12 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po šesti.

                FLČ byla nalosována do druhé skupiny a celkem bezpečně ji vyhrála. Jako jediní v turnaji neztratili kluci ani bod. Pět výher byl pěkný příslib do vyzařovacích bojů. V semifinále nás čekal soupeř ze strakonického gymnázia. Po velice vyrovnané bitvě, soupeř načapal našeho gólmana a ujal se vedení 1:0. Stav jsme již nedokázali otočit, i když jsme si vypracovali další tři slibné šance. Jen ta přesnost v zakončení nám chyběla. Zklamání z porážky jsme si bohužel přinesli i do souboje o 3. místo, kde nás čekal známý tým ze základní skupiny, dobře hrající Čestice. Po našem nevýrazném výkonu jsme nakonec obsadili konečné smolné 4. místo. Kluky chválím za předvedené výkony.

Sestava týmu: Krištof Hejtmánek, Martin Tomšovic, Jan Tomšovic, Petr Zdvořáček, Max Gyebi-Ababio, Jakub Veselka, Jakub Vršek, Jakub Žilák, Vojtěch Panuška, Filip Janda,

                Druhý den hráli starší kluci. Konkurence byla veliká a plno týmů si dělalo ambice na posty nejvyšší. V naší základní skupině byl favorit ze ZŠ Povážské s nejvíce florbalisty na soupisce. Chlapci z FLČ se rozhodně nevzdávali a zvládli příkladnou bojovností a nezlomnou vůlí i hladu po vítězství, všechny zápasy na jedničku. S favoritem jsme remizovali 0:0 a kvůli horšímu skóre postoupili z druhého místa do semifinále, kde nás očekával dosud neporažený tým z Gymnázia Vodňany. Kluci tento klíčový zápas zvládli na výbornou, perfektní nátlakovou hrou nedali protivníkovi šanci a nakonec se radovali z vítězství 2:0, kdy Vodňany v základní části turnaje inkasovali pouze 1 gól! Paráda jsme ve finále. Opět jsme se střetli s Povážskou a po strhující frekvenční hře jsme v poslední minutě dostali nešťastný gól, po neodpískaném faulu na našeho hráče. Druhé místo je nádherné a klukům moc gratuluji, nejen k úspěchu, ale i za přístup k turnaji a jejich houževnatost.

Sestava týmu: Matyáš Kopecký, Matyáš Hůzl, Daniel Nováček, Václav Hokr, Mikuláš Vršek, Filip Gyebi-Ababio, Adam Peller, Petr Polan, Adam Živnůstka, David Beníšek, Jiří Chalupa, Lukáš Sokol, Michal Vondra