Vyberte stránku

Po prvních turnajích basketbalu se nám vrátil, tento školní ro, také turnaj florbalistek. Ve čtvrtek 23.11.2023 hostila ZŠ Povážská IV. kategorii dívek. Náš tým prošel přestavbou a tak jsme nevěděli, co očekávat. Jako vždy ambice byly vysoké. Už od prvních minut úvodního zápasu bylo zřejmé, že se s námi musí počítat. Celkem se sešlo 9 účastníků a to není malé číslo. Popularita a dostupnost tohoto sportu, je rok od roku větší.

Každým zápasem rostlo sebevědomí i spolupráce holek na hřišti fungovala. Postupem času i herní projev měl vzestupnou tendenci. Základní skupinou jsme prošli bez zaváhání a dokonce bez obdrženého gólu. Semifinále náš výkon gradoval a děvčata zvítězila jednoznačně 5:0. Do finálové skupiny postoupily 3 školy a mezi nimi také my. Hrálo se systémem každý s každým. První zápas jsme dostali domácí tým z Povážské. První gól jsme dali my, ale druhý ne a ne vstřelit, a že šancí bylo požehnaně. Bohužel, jak se ve sportu občas stává soupeřky, se dostaly do šance a proměnily. Další gól již nepadl a tak jsme byli smíření s remízou. Rozhodnutí jet samostatné nájezdy nás zaskočil a po neuznaném gólu naší střelkyně jsme odcházeli rozčarováni s porážkou 2:1 po s.n. Další zápas již byl zcela v režii FLČ, kdy děvčata nepustila Duklu do zakončení, a utkání jsme vyhráli 2:0. Čekalo se, jak dopadne poslední zápas a rozhodne se, kdo bude vítězem turnaje. Povážská remizovala po vyrovnaném mači s Dukelskou 1:1 a my mohli slavit zasloužené vítězství.

Holkám moc gratuluji a přeji do dalších zápasů radost z této krásné hry.

Sestava družstva vítězů: Jana Pešková, Anhelina Smerechynská, Adéla Čížková, Kristýna Hejtmánková, Ellen Nepodalová, Justýna Moravcová, Aneta Řezáčová, Adéla Kostková, Vanesa Piknerová, Aneta Stehlíková