Vyberte stránku

V posledních několika letech jsme si zvykli, že naše škola se pravidelně umísťuje mezi medailisty z florbalových turnajů. Už máme za sebou vítězství nejen v okresních, ale i v krajských soutěžích. Dokonce 2 krát se naši hráči účastnili republikového finále základních škol, kde shodně obsadila krásná 4. místa. Co se, ale dosud nepovedlo, povedlo se letos. V nabité konkurenci se všechna zatím startující družstva dostala do finále. A ve čtvrtek 8.12.2022 už letos počtvrté. Postarala se o to děvčata z 8. a 9. tříd. A jak to vlastně probíhalo?

Pořadatelem turnaje byla ZŠ Povážská, kde se o florbalový trůn Strakonicka, utkalo 8 družstev. Děvčata ve skupině A, potkala týmy ze základních škol Jiřího z Poděbrad, Cehnic a Radomyšle. Už od prvního zápasu tým překvapil. I s absencí některých opor, si holky poradily znamenitě. Nové akvizice zapadly do sestavy nad očekávání a zacelily týmové nedostatky. FLČ: Poděbradova škola 6:0 a proti Cehnicím 5:0. Náš rival z Radomyšle, ovšem postupoval podobně a brzy bylo jasné, že oba týmy si rozdělí postupová umístění. Zápas proti děvčatům z Radomyšle byl velice vyrovnaný. My jsme hráli více týmově, proti nám nejlepší hráčka turnaje. Konečná remíza 1:1 nás pasovala na první příčku ve skupině. Bylo jasné, že si děvčata zahrají o medaile. O které, napověděl další duel proti Štěkni. Tento zápas se nám moc nepodařil. Dlouho se čekalo na gól a byla znám nervozita. Potřebovali jsme ušetřit trochu sil, protože s velkou pravděpodobností nás bude čekat opět Radomyšl ve finále a to se také stalo. Se Štěkní výsledek končil 1:0 pro FLČ. Uf! Radomyšl se, ale také trápil a stejně jako my nemohla dát jejich děvčata gól. Nakonec Radomyšl proti Povážské zvítězila 1:0. A jetu už letos čtvrté finále. Jestli se nám tolik nedařilo v semifinále, tak nejlepší výkon týmu padl právě v tom nejdůležitějším zápase o zlato. Holky perfektně dodržely stanovenou taktiku a ze hřiště vymazaly Radomyšelskou hvězdu. Za celý zápas se nedostala k míčku a tím nemohla skórovat. Nám se hra dařila a pomalu z tlaku začaly padat góly. Konečný výsledek 3:0 a holky, stejně jako jejich mladší spolužačky získaly zlato!!! Skvělý týmový výkon a dobrá parta zasluhuje uznání a obrovskou pochvalu. A holky? My vám ty medaile přivezeme!

Sestava týmu: Boučková K., Miklasová K., Švecová N., Veselková L., Pešková J., Smerechynská A., Čížková A., Majerová N.