Vyberte stránku

Konečně se pořádal krajský turnaj starších děvčat ve florbalu. Tentokráte si naše sportovkyně udělaly vyjížďku do Jindřichova Hradce. Ihned první zápas se hrálo s domácím výběrem. Než jsme se stačili rozkoukat, soupeř kombinační hrou a přesnou střelou šel do vedení. Hra se poté vyrovnávala, ale slavil opět tým domácích. Byli jsme zbrklí v zakončení a nepřesní v přihrávkách. Nakonec zápas skončil z našeho pohledu 1:3. Nedalo se nic dělat a na další tým jsme se už lépe připravili a Malonty porazili 3:1. To nám stačilo na postup mezi nejlepší 4 celky turnaje. V důležitém utkání byla děvčata namotivována na vítězky skupiny B Týn nad Vltavou. To si myslím byl nejlepší a nejnapínavější zápas celého turnaje. Holky z FLČ nastoupily proti kompletnímu florbalovému týmu. Kdo byl, ale lepší na palubovce? Obrovskou pracovitostí a rychlými přechody do útoku a nebezpečnou střelou to byla právě naše děvčata, která nenechala favoritovi ani metr hřiště zadarmo a nutila soupeřky k častým chybám. Na Týnskou bránu se valil jeden útok za druhým a brzy jsme vytěžili vedení 1:0. Následovalo dalších několik akcí, kde přálo štěstí soupeřkám a my neslavili další góly. Tyčka pravá, levá, kousek nad…a blížil se konec zápasu. Když už vypadalo vše na nejlepší cestě do finále, přišla nečekaná sprcha ve formě zachycení přihrávky a po následném našem faulu penalta, kterou Týn proměnil, a došlo na nájezdy. V nich už jsme jen stěží mohli vzdorovat technice soupeřek a tak nás čekal boj o 3. místo. Opět se opakoval první zápas turnaje a to my proti Jindřichovu Hradci. Unavená děvčata dál srdnatě bojovala a opět se schylovalo k nájezdům, když jsme nevyužili nabízené šance ke skórování. Minutu a půl před koncem základní hrací doby se nepovedla křižná přihrávka a z ní vytěžil domácí tým gól a tím rozhodl utkání. Konečné 4. místo v kraji je krásné, ale přeci jen zasloužila by si děvčata medaile. Nepotkala tým, který by nás přehrál, pouze dokázal se štěstím zvítězit. Holky hrály jste skvěle a ostatní trenéři ocenili nejlepší týmové pojetí a nasazení v turnaji. Za mne skvělý výkon a velká pochvala! 

Sestava týmu: Kristýna Boučková, Nela Švecová, Markéta Pilíková, Kateřina Miklasová, Lucie Veselková, Natálie Topinková, Jana Pešková, Adéla Čížková, Nela Majerová