Vyberte stránku

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 se vydaly tři žákyně z devátých tříd ověřit své znalosti z chemie do krajského kola soutěže Mladý chemik, které proběhlo na Střední škole obchodní  v Českých Budějovicích. Čekaly na ně příklady, rovnice a určování prvků. Součástí testu byly i poměrně složité vzorečky anorganických sloučenin, se kterými se děvčata popasovala velmi dobře. Krajského kola se zúčastnilo 199 žáků ze 78 základních škol Jihočeského a Plzeňského kraje. Prvních 30 žáků postupuje do krajského finále. Velmi mě těší, že Magdaléna Lišková (9.C) se umístila na 13.místě a Kateřina Čuřínová (9.B) na 18. místě. Obě děvčata postupují do krajského finále z postupového místa. Veronika Vojtová (9.A) se umístila na 32. místě, což pro ni znamená, že je náhradníkem do finále. Děvčatům děkuji za čas věnovaný přípravě a velmi pěkný výsledek, kterého dosáhly.

Naši školu reprezentovaly: Magdaléna Lišková, Kateřina Čuřínová a Veronika Vojtová.

Věra Policarová