Vyberte stránku

LVVZ 6.2. – 10.2.2023

Po téměř roce se otevřeli pro nás opět okouzlující panorámata Krušných hor v Božím Daru na Klínovci. Na přivítanou se po sjezdovkách válela mlha a bylo mrazivo, přesto předpověď počasí dávala velkou naději na slunný týden. A to se potvrdilo. První den se účastníci obuli do lyží a rozřadili se do skupin, aby další den již sjížděli podle svých možností a dovedností, kopce na Neklidu i Klínovci. Večer jsme probrali, co nám den přinesl, většinou se chválilo, jak se zlepšujeme v dovednostech na lyžích, ale probírala se i témata bezpečnosti, výstroje a výzbroje lyžaře, slušné chování. Tady musím pochválit opět jednak funkčnost služeb, které se svých povinností zhostili nadstandartně, tak i ostatních, kteří až na menší přešlapy respektovali denní režim a slušné chování. Po programu měla každá třída připravit krátké vystoupení či zábavu pro ostatní. Nasmáli jsme se, poučili i něco uvařili. Skvělé!

Počasí se drželo slunečné po všechny dny našeho pobytu. To se také nepoštěstí vždy. Na Božím Daru poprvé! Ve čtvrtek všichni absolvovali lyžařskou zkoušku v podobě závodu ve slalomu. Všichni dojeli, bez diskvalifikace! Odpoledne se konal výlet do Karlových Varů, kde se ochutnávaly proslavené lázeňské prameny. Úchvatná podívaná byla na již opravené Vřídlo, které tryskalo do více jak 5 m výšky. Po nákupech a zastávce v McDonaldu jsme spokojeni dorazili do Božího Daru a večer vyhodnotili den i závod s předáním medailí a odměn nejen pro vítěze. Páteční den jsme lyžovali až do 16h a následně se vypravili na zpáteční cestu domů, kam jsme unavení a spokojení dorazili okolo 20:30. Mise úspěšně splněna.

Pár statistik na závěr: úrazy – 0, nemocní – 0, rozbité přeskáče – 2x, počet sjezdovek – 10x, nalyžováno hodin – 17,5 hodin, počet vleků – 7x, nalyžováno kilometrů – nepočítaně, počet účastníků – 42x, slunečné počasí – 4x , spokojených i unavených instruktorů – 4x