Vyberte stránku

Čtvrté ročníky se v týdnu od 12. – 16. 2. 2024 zúčastnily lyžařského výcviku v areálu Monínec. Již podruhé jsme byli luxusně ubytováni v chatě Nová Jezerka, na jídlo jsme chodili do hotelu Monínec. Výcviku se účastnilo 9 žáků z 4. A, 15 žáků ze 4. B a 9 žáků ze 4. C, celkem 33 žáků.

Po příjezdu a ubytování byli žáci seznámeni s režimem dne a znovu poučeni o bezpečnosti a chování. Večer byli seznámeni s pravidly FIS. Odpoledne byli rozděleni dle lyžařských schopností do tří družstev a barevně odlišeni pomocí dresů.

  1. družstvo – zelení – instruktorka Mgr. et Mgr. Jitka Miglová
  2. družstvo – žlutí – instruktorka Mgr. Nina Černá
  3. družstvo – oranžoví – instruktorka Mgr. Eva Hurychová

Vzhledem k velkému počtu nelyžařů  probíhal jejich počáteční výcvik na mírné cvičné louce pod hotelem Monínec, kde se nakonec všechny děti naučily vyjet na vleku, bezpečně zastavit a sjet svah bez pádu. V úterý se instruktorky oranžového a zeleného družstva vyměnily, žluté družstvo již po zvládnutí dovedností  lyžovalo na velké sjezdovce se sedačkovou lanovkou, kde probíhala výuka zeleného družstva. Ve středu se k nám připojilo i družstvo oranžové.

Všechny děti zvládly jízdu na mírném až středním sklonu svahu, prošly výcvikovými metodickými řadami, naučily se lyžovat, správně používat sjezdové hole či se v lyžařských dovednostech zdokonalily. Ve čtvrtek jsme pro děti připravily dvoukolový závod ve slalomu, který všechny zvládly projet. Tři nejlepší hoši a dívky obdrželi medaile, všichni pak upomínkový diplom.

Každý večer byly pro děti připraveny přednášky – Bílý kodex spojený s tajenkou Nebezpečí hor, Výzbroj a výstroj a Historie lyžování. Poté jsme se bavili navzájem – společenské hry, Talent lyžáku, skupinová vystoupení.

Ve středu byl odpočinkový den, procházkou jsme došli do obce Sedlec – Prčice, kde měly děti možnost navštívit cukrárnu a nakoupit v místním obchodě. Sníh byl letos pouze na sjezdovkách a technický, nebyly nám tedy umožněny hry na sněhu či sjíždění svahu na sněhových lopatách.

Dopravu zajišťovala firma IBBRABUSS-CZ s.r.o.

Poslední den bohužel došlo k úrazu se zraněním, které nás velmi mrzí. I přesto jsme si i letošní rok společně lyžařský kurz velmi užili. Bylo krásné pozorovat, jak děti lyžování baví, zejména pak začátečníky, z nichž mnozí stáli na lyžích poprvé v životě.

21. 2. 2024 Mgr. Nina Černá