Vyberte stránku

Okresního turnaje minifotbalu, který se již tradičně hraje ve Strakonickém okrese s 5 hráči v poli a brankářem, se letos zúčastnilo úctyhodných 13 týmů. Účastníci byli rozděleni do 4 skupin. Naši kluci dostali do skupiny Gymnázium Strakonice a loňské vítěze Volyni. První zápas nám vyšel na jedničku a postupně jsme nabírali vedení až na konečných 4:0. Stejným poměrem hrála i Volyně a tak nás čekal důležitý boj o první místo ve skupině a tím i nasazení do čtvrtfinále. Utkání bylo vypjaté a bohužel se neobešlo bez zranění, kdy postupně hřiště opustili oba obránci. Radost nám aspoň zůstala z vítězství 1:0, i když bylo draze vykoupeno. Dalším týmem, který prověřil naše síly byla Povážská. Kluci museli dotahovat manko 0:1. Nakonec se mise povedla a my slavili postup výsledkem 2:1. A tím se teprve po třetí v historii naší školy dostali v této věkové kategorii do semifinále mezi 4 nejlepší týmy turnaje. Opět nás čekal soupeř z Volyně. Jednalo se znovu o vypjatý zápas s plno souboji a bohužel agresivní hra volyňského hráče nás opět připravila o posledního obránce. Zápas se pak dohrával za jasného stavu pro soupeře 5:2. V boji o třetí místo nás již čekal tým Dukelské. Unavená a oslabená sestava se nevzdávala a na každý gól soupeře dokázali kluci odpovědět a tak nakonec skončilo klání nerozhodně 2:2. Škoda neproměněných šancí, a že jich pár bylo. Každopádně se střílely penalty. Všichni hráči proměňovali a tak rozhodovala náhlá smrt. V šesté sérii se nám nezadařilo a tím ZŠ F.L. Čelakovského obsadila sice smolné, ale jinak krásné 4. místo. Gratuluji a jistě kluci zaslouží pochvalu za reprezentaci naší školy. 

Sestava družstva: Matyáš Kural, Kamil Dejmek, Viktor Janda, Antonín Janus, Volodymyr Kolesnyk, Petr Mikulenka, Matyáš Hůzl, Dan Nováček, Jan Kuchta