Vyberte stránku

Dnes si žáci vyzkoušeli ve Strakonicích populární sport házenou. Naše škola obsadila obě vypsané kategorie mladších žáků a žákyň. Tým děvčat je již sehraný z minulého roku, kde většina z nich vybojovala úžasné 5. místo v republice. Další dobrou zprávou je, že nové posily se velice dobře uvedly a podpořily týmové pojetí hry. Skvělým výkonem děvčata potvrdila roli favorita a  jasně zvítězila v okresním kole. Odměnou byl nejen postup do krajského kola, které se koná 28.3.2023 opět ve Strakonicích, ale i medaile a taška plná sladkostí.

Chlapci byli v úplně jiné situaci. Minimální zkušenosti s házenou kompenzovali učenlivostí a nasazením a dokázali, že nejsou lehkým soupeřem, ale týmem se kterým se musí počítat. Každým zápasem se zlepšovali a po prvním prohraném utkání jsme dokázali najít optimální rotaci i střeleckou mušku. Asi nejhezčí zápas předvedli kluci proti ZŠ Povážské, kdy stahovali manko 5:2 a v posledních vteřinách utkání jsme sahali po senzační remíze. Bohužel se nestalo a o našem umístění rozhodla, pro nás, nešťastná remíza Gymnázia Strakonice a Dukelské. Tím chlapci obsadili 4. místo, i když herně se mohli rovnat druhému týmu turnaje.

Všem patří velké poděkování za bojovné výkony a snahu proniknout do této krásné hry.

Sestava děvčat: Kristýna Hejtmánková, Ellen Nepodalová, Justýna Moravcová, Adéla Kostková, Julie Pekárková, Isabela Polenová, Meganne Šikorá, Ester Sokolová, Nikola Doubková a Aneta Stehlíková

Sestava chlapců: Lukáš Sokol, Jiří Chalupa, Jakub Čejka, Michal Kural, Denis Málek, Filip Janda, Martin Hlinka, Kryštof Bouček, Adam Živnůstka, Jakub Veselka, Richard Polena, Matyáš Raba, Adam Beneš