Vyberte stránku

Ve středu 12. dubna se na ZŠ Povážská ve Strakonicích konalo Okresní kolo matematické olympiády pro žáky 7. ročníků a odpovídající třídy víceletého gymnázia. Naše škola vyslala rekordní počet, a to celkem 7 žáků. V průběhu 2 hodin žáci řešili 3 náročné úlohy, maximální počet za každou z nich byl 6 bodů. Úspěšným řešitelem dle regulí soutěže se stal ten žák, který získal minimálně 9 bodů. Michal Poříz ze 7.B společně s Radkem Vačkářem ze 7.D obdrželi shodný počet 10 bodů. O jeden bod více získal David Beníšek ze 7.C. Denis Vačkář  ze 7.D měl 12 bodů, Lukáš Sokol ze 7.A byl ohodnocen 13 body. Na prvním děleném místě skončila nejlepší počtářka, Markéta Kunclová ze 7.B, která vyřešila absolutně dobře všechny příklady a na jejím kontě se objevilo maximálních 18 bodů! Jen tak mimochodem, Markéta loni též vyhrála se stejným počtem bodů. Jak to bude asi za rok???

Chtěl bych tímto poděkovat všem žákům za příkladnou reprezentaci školy a poblahopřát k pěkným výsledkům, u Markéty musím napsat slovo vynikajícím…      

Mgr. Jiří Pešl, učitel matematiky