Vyberte stránku

V pátek 15. 12. jsme se se členy žákovského parlamentu vydali do Domova pro seniory v Rybniční ulici, kde jsme s klienty strávili krásné předvánoční dopoledne. Společně jsme si zazpívali koledy, žáci naší školy se skvěle zhostili hudebního doprovodu, vyráběli jsme vánoční dekorace, které poslouží jako výzdoba chodeb domova, a zdobili jsme voňavé perníčky. Vyprávěli jsme si o vánočních tradicích a zvycích, o tom, jak se Vánoce od dob jejich dětství změnily, srovnávali jsme vánoční přání a dárky. Povídání s klienty  bylo často dojemné a pro nás všechny inspirativní. Pro seniory jsme měli připravený i vánoční kvíz, ve kterém všichni získali plný počet bodů. 🙂 Na závěr nám zaměstnanci povídali o fungování domova a provedli nás po domově. Měli jsme možnost podívat se do pokojů klientů, kde proběhlo další krásné hudební vystoupení v podání jednoho z klientů, viděli jsme zázemí sester, prošli jsme jídelnou, společenskou a návštěvní místností i uzavřeným oddělením. Dokonce jsme nahlédli i do kuchyně a prádelny. Byl to vážně poučný zážitek. Všem se nám setkání moc líbilo a jen neradi jsme se vraceli zpět do školy. 🙂